Останнім часом у мережі почали з’являтись рекламні дописи, в яких пропонують придбати тактичний спальник за доволі низькими цінами. Однак таке спорядження може не зовсім виконуватиме свою головну функцію та може нести загрожу для здоров’я бійця.
Чому не варто “вестися” на такі пропозиції розповів у “Фейсбуці” турист Тарас Жовтий.
“Ці спальники описуються як дуже класні, супер теплі, на “потрійному синтепоні і флісі”, з температурою комфорту до -35С і ціною +-2000 грн. Бачив навіть по 1200 грн.
Подібні спальники не просто “трішки недотягують”, з ними все значно гірше. В такому спальнику можна дати дуба від холоду не при -35, а вже при 0 градусів”, – пояснює автор допису.
За його словами, при виборі спального мішка найважливішим критерієм є матеріал утеплювача. Найтепліші – пухові.
“Пух теж буває різний, і на спальниках всіх нормальних виробників вказується що це за пух, і є цифри, які характеризують термостійкість – наприклад 600+, чи 800. Чим цифра вища, тим вищі теплоізоляційні властивості пуху. Це досягається тим, що використовується пух різних порід качок, з різною обробкою, і т.д.”, – зазначає турист.
Фахівець наголошує, що якісний теплий спальник з невеликою вагою та високими експлуатаційними характеристиками не може коштувати 2 тисячі, адже вартість такого спорядження досягає 40-50 тис. грн.
Детальніше – у дописі автора:
Коментарі