Як розумно заощаджувати електроенергію

Атаки на енергосистему. Поради:

12.10.2022
Як розумно заощаджувати електроенергію
Фото: умовне
 1. Як завжди, найбільше ми можемо економити не в квартирі, а в місцях спільного використання. Зазвичай ми все в квартирі робимо, бо відчуваємо своєю, а МЗК ігноруємо.
 2. Встановлюємо в коридорах, тамбурах, на сходових клітках не тільки LED освітлення, але обов’язково датчики руху. Щоб світло включалось тільки тоді, коли хтось заходить.
 3. Дуже багато енергії споживають ліфти. Якщо я живу на 3 поверсі, може краще пішки ходити. Тоді, як світло пропаде, в ліфті тим більше не застрянеш. Ну і вниз точно краще сходами.
 4. Прибудинкова територія – світло бажано теж на датчики руху ставити.

Квартира

 1. Гаряча вода від бойлера. Бойлер – це дуже дуже багато енергії, ще й пікових годин. Ми всі зранку ходимо в душ. Тож може вода буде не настільки гарячою? Ну і звісно набрати гарячу ванну погана ідея – ідемо в душ. А краще ще й разом з чоловіком – дружиною)
 2. Взагалі є проблема пікового нвантаження. Ранковий пік – 8.00-11.00, вечірній – 20.00-22.00) і напів-піки (7.00-8.00; 11.00-20.00; 22.00-23.00). Старайтесь обмежити споживання електрики в той час. Наприклад, не прати. Або не включати обігрівачі.
 3. Прання – в сучасних машинках 30 градусів цілком достатньо, аби відпрати важкі плями. Різниця споживання електроенергії на підігрів води 30 – 60 колосальна.
 4. Електроприбори не мають бути увімкнуті в розетки. Сліп- режим – то споживання електрики. Дістаємо з розетки пристрої.
 5. Прибори електроопалення. Це дуже дуже не на часі. Вони споживають величезні об’єми енергії. Ще й люди намагаються за мінімальну ціну купити. І ефективність таких пристроїв низька.
 6. 17 градусів в квартирі – це ок. Не треба електроприбором до 23 доганяти. Бо спалите систему.
 7. Холодильник – обов’язково розморожуємо. Якщо цього не робити, споживання електрики зростає дуже сильно. Намагаємося не забивати максимально холодильники. В Європі, до речі, не прийнято ковбасу та сир кілограмами брати. Нарізочка. І в холодильнику немає суперзапасів, які постійно охолоджувати треба.
 8. Відключаємо зарядки телефонів та ноутів з розеток, як зарядимо повністю.
 9. Не треба догріватися нині кондиціонером. Він теж споживає багато енергії.
 10. Клас енергоспоживання це важливо. Різниця у холодильників С та А+ величезна.
 11. Пилосос – це багато багато енергії. Може по старому віничком?
 12. Пам’ятаємо, що головне для електромережі – стабільність. Якщо ми різко відмовимося від всього електричного, – буде теж руйнування системи. Задача все робити дуже плавно.
 13. Ну і звісно кип’ятимо води на стакан чаю…а не півтора літра на всяк випадок. Розумне споживання включаємо в голові.

Дмитро Литвиненко

Джерело

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.