«Я беру історії там, де можна їх підслухати»: у Львові пройшов творчий вечір з Дзвінкою Торохтушко

Сімʼя, натхнення, творчість, майбутні видавничі плани – те, що встигли обговорити на зустрічі з тернопільською письменницею Дзвінкою Торохтушко

20.01.2024
«Я беру історії там, де можна їх підслухати»: у Львові пройшов творчий вечір з Дзвінкою Торохтушко

Дзвінка Торохтушко – поетеса, письменниця, журналістка, перекладачка, авторка відомої «Молитви воїна», яка оберігає наших захисників на фронті і текст якої зберігається у вівтарі Гарнізонного храму у Львові.

Письменниця охоче поділилась історією, як почала писати свою першу поезію. Авторка розповіла, що ще в шкільні роки подала вірш про весну на конкурс від місцевої газети. Тоді вона посіла почесне друге місце, а нагороду їй вручав український поет Дмитро Павличко. З того часу й розпочалась творча карʼєра Дзвінки Торохтушко.

Окрім того, мисткиня розповіла гостям вечора, книжки яких авторів зараз читає. Серед улюблених: Анна Осадко, Уляна Галич, Богдан Томенчук та інші.

На запитання, яка улюблена частина творчого процесу письменниці, Дзвінка поділилась, що “найбільше їй імпонує момент натхнення, коли зароджується ідея для майбутнього твору”.

Також на вечір завітала солістка гурту “Svoya Music” Марія Боднар і виконала пісню «Молитва», яка була написана у період найбільш запеклої оборони Донецького аеропорту.

Діана Болюх, Юлія Гайдучок

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.