Вперше в Тернополі лікарі відновили втрачені функції кисті двом військовим

Українські захисники отримали мінно-вибухові поранення.

21.11.2023
Вперше в Тернополі лікарі відновили втрачені функції кисті двом військовим

Про це Суспільному повідомив нейрохірург Павло Бідзіля. За його словами, операцію бійцям робили разом із київськими лікарями.

Максим Жоров із Чернігова — один із пацієнтів, якому зробили операцію в тернопільській лікарні. Боєць воював під Луганськом, де потрапив під ворожий мінометний обстріл. Після поранення бійця оперували в Києві. Він переніс 5 масштабних операцій.

“В мене було мінус 10 сантиметрів кістки, брали кістку з паху, брали нерв із правої ноги. Була втрачена частина променевого нерва. Досаджували кістку та збільшили пластиною. Зараз в мене на 5 сантиметрів коротша рука”.

Нейрохірург Петро Гудак говорить, щоб відновити функції кисті, яка нерухомо висіла, в Тернополі Максиму Жорову зробили ще одну операцію.

Зараз боєць працює над відновленням функцій кисті. Йому допомагає неврологиня Наталія Меліш. Жінка говорить будуть збільшувати навантаження та додавати силові вправи.

Реабілітацію Максим проходить тиждень.

Боєць Юрій Мороз — ще один пацієнт, якого прооперували в цьому медзакладі. Чоловік також воював на Луганщині. Там у травні цього року під час ворожого обстрілу отримав мінно-вибухове поранення.

“Рукою взагалі не рухав, був відкритий перелом, подробило кістку”.

Після поранення Юрій переніс 8 операцій. Останню зробили в Тернополі.

“З рукою вже набагато краще після операції. Надіюся, надалі буде ще краще. Пальцями вже трішки рухаю, а так то не рухав взагалі”.

Тернопільські лікарі оперували обох бійців разом з київськими нейрохірургами. Кожна операція тривала три години

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.