Відреставрована скульптура Скорботного Христа із каплиці Боїмів повернеться до Львова

Скульптура, яку зняли з каплиці Боїмів та перевезли до Польщі заради збереження на час війни, невдовзі повернеться до Львова разом зі виставкою “Те, чого не видно”.

25.10.2023
Відреставрована скульптура Скорботного Христа із каплиці Боїмів повернеться до Львова

Про це повідомила радниця міського голови Львова Лілія Онищенко.

“А все почалося (і цього також не видно, але маємо пам’ятати) з ініціативи львівського фотохудожника Сергія Смірнова та керівництва Університету Банківськоі справи Тамари Смовженко та Ірини Жеребило. Саме вони і студенти та випускники університету ініціювали і провели благодійний аукціон для порятунку Скорботнорго з каплиці Боїмів. Це був добрий старт, фігуру демонтували з куполу до майстерні, але почалася війна”, – йдеться у повідомленні.

З дозволу Міністерства культури Украіни скульптуру відправили до Варшавськоі майстерні.

Інститут Полоніка та ZKR завершили дослідження, фахову реставрацію та ананжацію виставки, яка триватиме місяць в Варшаві в галереї на Краківському передмісті.

“Безмежна вдячність студентам та керівництву УБС, без Вас нам би не вистарчило сміливості, Інституту Polonika за залучення науковців, дослідників та реставратораів, яким теж дякуємо за фаховість, фірмі ZKR, Львівській Національній галереі мистецтв імені Бориса Возницього, всім хто підтримав добрим словом”, – підсумувала Онищенко.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.