В окупованому Криму відправили під варту учасників весілля, на якому виконували “Червону калину”

“Судовий процес” не припинявся навіть вночі.

14.09.2022
В окупованому Криму відправили під варту учасників весілля, на якому виконували “Червону калину”

У Бахчисарайському районному суді близько 22 години розпочався розгляд адміністративних протоколів щодо двох жінок, які були на кримськотатарському весіллі, де виконували українську пісню “Червона калина”. Обидві були визнані винними. Лілію Абдуллаєву суд відправив під арешт на десять діб, а Лілі Сайфулаєвій призначив штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Про це повідомляють кримські ЗМІ.

За інформацією журналістів, обох жінок звинуватили в публічних діях з дискредитації російської армії (ст. 20.3.3 КоАП) і пропаганді ідеології організації, діяльність якої заборонена в Росії (ст. 20.3 КоАП).

Звинувачення за ст. 20.3, яке передбачає арешт, стало можливим завдяки висновкам “фахівця” про те, що слова з пісні “Червона калина” є гаслом організації ОУН, яка заборонена у Росії. Проте, як з’ясували журналісти, цим “фахівцем” є Дмитро Борисов – вчитель історії в одній зі шкіл Сімферопольського району, який неодноразово давав інтерв’ю з явно вираженою антиукраїнською позицією.

Обидва засідання пройшли у закритому режимі, а на сайті суду не було інформації про місце та час розгляду.

Раніше в цьому ж суді подібним чином були заарештовані Ахтем Гемеджі та Ельвіра Абдуллаєва за те, що один як діджей поставив, а друга як організаторка допустила звучання української пісні.

“Суд” визнав першого винним та призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 30 тисяч рублів за однією статтею та 10 діб адміністративного арешту – за іншою.

Кримські журналісти інформують, що Ахтема Гемеджі звинуватили у тому, що, поставивши пісню зі словами “визволяти браттів українських з московських кайданів”, той публічно дискредитував російські війська, оскільки пісня використовується в період війни “українськими націоналістами”. Друге звинувачення стосувалося того, що пісня нібито є гімном забороненої в Росії ОУН.

Ельвіру Абдуллаєву, яка відповідала за організацію весілля у ресторані “Арпат” та допустила звучання української пісні, “суд” визнав винною за тими ж статтями, призначивши штраф у розмірі 30 тисяч рублів та пʼять діб адміністративного арешту.

За день до початку переслідувань учасників весілля, голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов заявив, що на тих, хто співає “націоналістичні пісні та скандує проукраїнські гасла”, чекає “притягнення до кримінальної відповідальності, звільнення з посад і в тому числі припинення ведення бізнесу”. Ресторан, у якому відбувалося весілля, після “інциденту” було відключено від електрики та зачинено для перевірки контролюючими органами.

Журналісти повідомляють, що це не перші подібні випадки. 14 серпня Ленінський районний суд Криму дав 10 діб арешту діджею за те, що в одному з караоке-барів Щолкіно той поставив пісню “Дике поле”. Надалі відпочивальник, який замовив пісню, також був визнаний винним та отримав покарання у вигляді штрафу.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.