Споживчі настрої українців покращилися

Індекс споживчих настроїв українців за підсумками травня зріс на 7,4 пунктів та становив 92 пункти. Населення покращило свою оцінку поточного становища та економічні очікування.

19.06.2023
Споживчі настрої українців покращилися

Про це свідчать дані дослідження компанії Info Sapiens.

Зазначається, що показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2 п. та досяг 120,8 п. Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,9 п. та складає 173,9 п. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 3,7 п. та складає 131,9 п.

“У травні як індекс споживчих настроїв, так і індекси поточного становища та економічних очікувань показують позитивну динаміку. Ми спостерігаємо покращення оцінки особистого матеріального становища та оцінку доцільності великих покупок. Окрім цього, населення України має більш позитивні економічні очікування як щодо власного матеріального становища, так і щодо розвитку економіки впродовж 5 років. Загалом, спостерігається позитивна тенденція, стабільність якої буде суттєво залежати від розвитку ситуації в Україні найближчим часом”, – коментують аналітики Info Sapiens.

Нагадаємо, що Індекс споживчих настроїв визначають на підставі вибіркового опитування домашніх господарств країни. Зазвичай питання ставляться 1000 особам віком від 16 років. Значення Індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Якщо значення 200, то це означає, що всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Значення індексу менш як 100 означає, що в суспільстві переважають негативні оцінки.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.