Споживчі настрої українців покращилися

Індекс споживчих настроїв українців за підсумками травня зріс на 7,4 пунктів та становив 92 пункти. Населення покращило свою оцінку поточного становища та економічні очікування.

19.06.2023
Споживчі настрої українців покращилися

Про це свідчать дані дослідження компанії Info Sapiens.

Зазначається, що показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2 п. та досяг 120,8 п. Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,9 п. та складає 173,9 п. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 3,7 п. та складає 131,9 п.

“У травні як індекс споживчих настроїв, так і індекси поточного становища та економічних очікувань показують позитивну динаміку. Ми спостерігаємо покращення оцінки особистого матеріального становища та оцінку доцільності великих покупок. Окрім цього, населення України має більш позитивні економічні очікування як щодо власного матеріального становища, так і щодо розвитку економіки впродовж 5 років. Загалом, спостерігається позитивна тенденція, стабільність якої буде суттєво залежати від розвитку ситуації в Україні найближчим часом”, – коментують аналітики Info Sapiens.

Нагадаємо, що Індекс споживчих настроїв визначають на підставі вибіркового опитування домашніх господарств країни. Зазвичай питання ставляться 1000 особам віком від 16 років. Значення Індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Якщо значення 200, то це означає, що всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Значення індексу менш як 100 означає, що в суспільстві переважають негативні оцінки.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.