Українські садівники почали відвантажувати перші партії абрикосів

На поточному тижні українські виробники почали пропонувати до продажу перші в цьому сезоні партії абрикосів.

29.06.2023
Українські садівники почали відвантажувати перші партії абрикосів

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, врожай абрикоса в Україні поточного року буде найнижчим за останні 5 років. Багато садівників повідомляють про втрату врожаю в цьому сегменті від 50% до 80%. Однак поки що на цінах це ніяк не позначилося, виробники кажуть, що попит на їхню продукцію доволі низький, хоча ціни на перші партії абрикоса навіть нижчі, ніж торік.

“Так, у поточному сезоні садівники почали продаж абрикоса в середньому на два тижні пізніше, ніж торік. Абрикос сьогодні пропонується до продажу невеликими партіями по 50-60 грн/кг ($1,37-1,64/кг), що в середньому на 33% дешевше, ніж на перші партії цих кісточкових роком раніше”, – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, оптові компанії та роздрібні мережі сьогодні працюють здебільшого з імпортною продукцією, яка зараз пропонується на внутрішньому ринку у великій кількості. Місцеві абрикоси пропонується в дуже маленькому обсязі, плоди, як правило, невеликого калібру і часто пошкоджені різними захворюваннями, що помітно скорочує термін їх реалізації. Тому багато роздрібних мереж цього сезону взагалі не розглядають українських фермерів як постачальників цих кісточкових, акцент робитиметься тільки на імпортну продукцію.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.