У всіх українських лікарнях є генератори на випадок екстрених відключень світла – МОЗ

Кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення.

08.11.2022
У всіх українських лікарнях є генератори на випадок екстрених відключень світла – МОЗ
Фото: умовне

Про це заступник міністра охорони здоровʼя Богдан Боруховський повідомив в ефірі Національного телемарафону. 

У разі вимкнення світла в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд. 

«Кожен наш медзаклад, який має стаціонар, реанімаційне відділення та операційні, обов’язково забезпечений генератором тієї чи іншої потужності. Десь це генератори, які можуть підтримувати роботу цілого корпусу лікарні, десь – ті, що забезпечують роботу тільки операційних та критично важливого обладнання. Таким чином, у разі відключення електроенергії надання медичних послуг триває», — розповів Богдан Боруховський.

За його словами, кожен медзаклад, що надає спеціалізовану медичну допомогу і  який законтрактований із Нацслужбою здоров’я (НСЗУ), обов’язково забезпечений щонайменше одним генератором. 

«Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була саме наявність резервного джерела електропостачання. Тому в кожному медзакладі є генератор, але вони різної потужності. Одні мають генератори, які можуть живити весь корпус, приміром, 200 кВт. В інших лікарнях встановлені невеликі генератори на 5-10 кВт. У залежності від можливостей та потреб медзакладу генератори придбавались як за власні кошти, так і коштами власників лікарень — громад або міських та обласних рад», — додав заступник міністра охорони здоров’я.

З початку війни, лише за допомогою міжнародних партнерів, до українських лікарень поставлено понад 400 генераторів. Наразі МОЗ спільно зі Світовим Банком розпочали проєкт із закупівлі 1100 генераторів, які в стислі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медзакладів надасть ВООЗ. 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.