У третині вуличної їжі Львова виявили перевищення норми трансжирів

Під час круглого столу Всесвітньої організації охорони здоров’я «Елімінація трансжирів з продуктів харчування: розбудова потенціалу України» обговорили перевищення норми трансжирів у продуктах.

18.04.2024
У третині вуличної їжі Львова виявили перевищення норми трансжирів

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

“Сьогодні картоплю фрі, хот-доги чи чіпси можна скоштувати майже в кожному закладі харчування чи магазині. За умови регулярного вживання фаст-фуд стає небезпечним для здоров’я людини. Адже така їжа виготовляється із застосуванням маргаринів та спредів, що містять трансжири. Ці синтетичні сполуки, які утворюються при гідрогенізації олій під час смаження їжі, не здатні нормально брати участь в обміні речовин людського організму. Вони відкладаються у різних органах, провокуючи розвиток цілої низки небезпечних захворювань: атеросклерозу судин, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, ожиріння, онкології тощо”, – зазначив Радуцький.

До слова, Уряд та Верховна Рада вже зробили для обмеження вживання трансжирів. У жовтні 2023 року набув чинності наказ МОЗ, згідно з яким вміст трансжирних кислот, окрім «природних» трансжирів тваринного походження, не повинен перевищувати 2г на 100 г загальної кількості усіх жирів, які містяться в харчовому продукті.

“Фактично це означає приведення нашого законодавства до європейських норм. Обмеження на використання трасжирів дозволить нам попередити захворювання та, відповідно, зекономити кошти на лікування цих хвороб у подальшому”, – додав Радуцький.

Зокрема, під час заходу презентували попередні результати дослідження проєкту FEEDCities. Експерти у центрі Львова відібрали 120 харчових продуктів (60 зразків вуличної їжі та 60 зразків з магазину) та провели лабораторні дослідження. За результатами – понад 30% продуктів з потенційним вмістом трансжирів перевищують максимально допустиме значення у 2 грами на 100 грам жиру.

Серед вуличної їжі – найбільше у печених виробах, піці, паніні, донерах, фалафелю, круасанах та тістечках, серед магазинних – у тортах, печиві, десертах на основі молочних продуктів, морозива, заморожених продуктів, маргарину, сирів та переробленого м’яса.

“Хочу подякувати ВООЗ та всім експертам, хто брав участь у першому масштабному дослідженні на цю тему. Нам потрібно посилювати контроль за дотриманням вимог щодо використання трансжирів, підвищувати спроможності лабораторій, а також доносити до українців таку важливу інформацію, як результати цього дослідження”, – підсумував Радуцький.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.