У Тернополі вперше в Україні видалили пухлину на серці, витягнувши його з грудної клітки

Операція тривала близько 13 годин.

27.02.2024
У Тернополі вперше в Україні видалили пухлину на серці, витягнувши його з грудної клітки

Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, допоки лікарі видаляли пухлину, життя бійця забезпечував апарат штучного кровообігу.

45-річний військовослужбовець отримав поранення на фронті і пережив високу ампутацію ноги. Лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатність.

“Під час діагностики ми бачили певну масу, яку ми сприйняли як тромботичну, у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину”, – розповів кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз.

Операція відбувалася у два етапи. Військовому вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарду, вшивши в нього всі легеневі вени.  Саркома вразила мітральний клапан серця і частину лівого передсердя, тому їх видалили.

Післяопераційний період був складний.

“Зараз стан пацієнта задовільний, – зазначив кардіохірург. – Ми його виписали. Зараз він у Києві перебуває з сім’єю. А також проходить реабілітацію та спецлікування”.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.