Такі питання виникли у зв’язку з тим, що за новоюліанським календарем змінюються і дати інших свят. Зокрема День святого Миколая відзначається не 19, а 6 грудня. Змінюються також дати свят Василя Великого (Старий Новий рік) та Хрещення.
У ПЦУ зазначили, що рішення про зміну календаря прийнято не було, хоча обговорення цієї можливості продовжується. Тому дати святкування зимових свят залишаються тими самими, що й минулого року:
- 19 грудня – День святителя Миколая Чудотворця;
- 7 січня – Різдво Христове;
- 14 січня – День святителя Василя Великого;
- 19 січня – свято Хрещення Господнього.
«Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня», – зазначили у ПЦУ.
Там також додали, що у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про кількість його учасників. Цю інформацію вивчать під час розгляду необхідності переходу церкви на новоюліанський календар.
«Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати. А можливі календарні зміни можуть відбутися на запит віруючих, виражений не лише в словах, а й в діях», – додали в ПЦУ.
Нагадаємо, з 2017 року в Україні Різдво 25 грудня є державним святом та офіційним вихідним. Водночас цього року через повномасштабне вторгнення Росії в нашій країні скасовано додаткові вихідні на державні свята.
Коментарі