У Львові звільнили від покарання лікарку, через яку помер пацієнт

Галицький районний суд Львова зобов’язав львівську лікарню виплатити майже 4 млн грн компенсації родичам через смерть пацієнта.

01.03.2024
У Львові звільнили від покарання лікарку, через яку помер пацієнт

Завідувачку отоларингологічного відділення лікарні Марту Соколовську визнали винною у смерті чоловіка та засудили до двох років обмеження волі, проте покарання лікарка уникла, через закінчення строку давності справи, повідомляє Lviv.media.

Пацієнт звернувся до Соколовської у грудні 2016 року через ускладнене дихання. Лікарка призначила чоловікові операцію, під час якої йому мали виправити викривлену перегородку носа. Вона не провела діагностики стану хворого перед операцією, та не врахувала, що у нього було гостре запалення слизової оболонки приносових пазух. Через запалення операція спровокувала у пацієнта вірусно-бактеріальну інфекцію.

Стан пацієнта протягом дня стрімко погіршувався, через що його перевели до відділення анестезіології та інтенсивної терапії у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Там йому вже поставили діагнози ниркова недостатність та сепсис. Наступного дня після переведення чоловік потрапив до реанімації. У нього утворився набряк головного мозку та розвилася гостра серцева недостатність. Попри зусилля лікарів, через сепсис, спровокований операцією, та недостатність кількох органів чоловік помер.

На судовому засіданні Марта Соколовська зазначила, що вважає смерть свого пацієнта нещасним випадком, і не бачить у ній своєї провини. Вона стверджувала, що на момент проведення операції у неї були всі необхідні аналізи хворого, і вони не свідчили про запалення в його організмі. Лікарка припустила, що смерть чоловіка могла спричинити реакція на наркоз.

При цьому, двоє свідків — лікарі КНП “Третя міська поліклініка”, — розповіли, що за кілька днів до операції загиблий звертався до них. Обоє лікарів підтвердили, що у хворого був катаральний синусит — захворювання, пов’язане із запаленням гайморових носових пазух, — та поліп у носі. Також вони зазначили, що до операції у пацієнта було ГРЗ.

Суд розглянув усі матеріали справи, та визнав Марту Соколовську винною у неналежному виконанні службових обов’язків та смерті пацієнта. Лікарку засудили до двох років обмеження волі, проте звільнили від покарання через закінчення строків давності. Крім того, КНП “Львівське територіальне медичне об`єднання “Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги” зобов’язали виплатити на користь матері, дружини та дитини загиблого 3,9 млн грн компенсації за моральну та матеріальну шкоду. На цей вирок ще можна подати апеляцію.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.