У Львові завершили реставрацію ікони, яку знайшли у замурованій ніші

У Львівському музеї митрополита Андрея Шептицького завершили реставрацію надбрамної ікони святого Вінкентія, яка датується XVIII століттям.

06.11.2023
У Львові завершили реставрацію ікони, яку знайшли у замурованій ніші

Як розповіла Суспільному реставраторка Ірина Гірна, образ віднайшли у 2022 році над дверима до музею, що колись були входом до келій монастиря отців-реформаторів.

“Настоятель отець Себастян наводив лад коло церкви блаженного Климента Шептицького, вичищав та розбирав будови, які набудували там під час радянського періоду. І на стіні побачив замуровану нішу. Він вийняв ту цеглу і відкрився образ”, — говорить жінка.

Цей образ був цілком замальований, під шаром фарби проглядалися невеличкі фрагменти. Реставратори протягом минулого літа відчищали та законсервували цей образ. Виявили, що під цією іконою є фрагменти ще більш ранніх, барокових розписів XVII століття, ймовірно, створених ще при будівництві колишнього монастиря.

“У другій половині XVII століття тут розташовувався монастир реформатів. А через сто років це приміщення передали під сиротинець. Святий Вінкентій є покровителем сиріт та полонених. Мабуть, тоді його і намалювали”, — зазначає реставраторка.

Ікону реставрували ціле літо і законсервували на зиму. Рік спостерігали, як себе поводитимуть фарби, які використали під час реставрації. І впевнилися, що фарби не вигоріли на сонці, дощ їх не змив та через морози колір не змінився.

“Тому цілу осінь ми дотоновували та підмальовували. І вже завершили”, — каже Ірина Гірна.

 

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.