У Львові висадили козацький дуб на території військової академії

На території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного висадили саджанець дуба з козацького острова Хортиця.

12.04.2024
У Львові висадили козацький дуб на території військової академії

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

За сприяння департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА вдалось висадити саджанець дуба, під яким часто засідали запорізькі козаки, шукаючи затінку.

«Локацію висадження дерева вибрали не випадково, адже тепер за деревом доглядатимуть курсанти Національної академії Сухопутних військ, а це поєднання не одного покоління українців: від козаків-характерників до тих, які тільки зростають для захисту країни», — йдеться у повідомленні.

Довідково

Запорíзький дуб — пам’ятка первісних дубових пралісів Подніпров’я. Вік дерева нараховує понад 700 років. Розташований у правобережній частині Дніпровського району міста Запоріжжя, в межах колишнього селища Хортиця, на перетині вулиць Тараса Бульби та Нечипора Дейкуна. Дерево стоїть з правого боку від струмка в одній з численних балок розгалуженої системи долини річки Верхня Хортиця.

З часом через свій вік і зміну екологічних умов існування дуба опинилося під загрозою. Тому 2015 року було вирішено зберегти дерево, висіявши його жолуді, а також щепивши інші саджанці для збереження генетичної ідентичності козацького дуба. Один із таких щеплених саджанців й був подарований Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.