У Львові водій рейсового автобуса через суд повернув 200 контрабандних iPhone

Галицький районний суд Львова закрив справу про порушення митних правил водієм рейсового автобуса, який намагався ввезти в Україну 200 нових iPhone. Митники повідомляли, що вартість телефонів становила близько 7 млн грн.

28.11.2023
У Львові водій рейсового автобуса через суд повернув 200 контрабандних iPhone

Випадок трапився 16 серпня у пункті пропуску «Грушів» на кордоні з Польщею. У автобусі було ще 73 пасажири та другий водій. Усі заявили, що не перевозять нічого, що потребує декларування. Під час митного огляду в бокових порожнинах відсіку для електроніки автобуса, в порожнинах під сходами виявили 200 нових телефонів iPhone 13 та 14, інформує Zaxid.net.

Водій не повідомляв, що він перевозить мобільні телефони. Після того, як митники знайшли телефони, чоловік заявив, що взяв товар у Польщі та погодився перевезти їх в Україну за винагороду.

Водій та його адвокат не заперечують того факту, що виявлений товар не був внесений до декларації поданої митному органу. Натомість, сторона захисту заявляє, що чоловік не вчиняв жодних дій спрямованих на приховування товару або утруднення його виявлення.

Суддя проаналізував усі матеріали та докази у цій справи та дійшов висновку, що «матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які доводять факт вчинення водієм умисних дій спрямованих на приховування товару від митного контролю, у тому числі розміщення речей у місцях з утрудненим доступом».

«До матеріалів справи не долучено жодної технічної документації транспортного засобу, у якому було виявлено товар. Отже, незрозумілим є те, чому уповноважений представник митного органу у протоколі вказав місцем виявлення товару «конструктивні порожнини автобусу не призначені для перевезення вантажу». Також незрозумілим є визначення наведене у протоколі, як «бокові порожнини відсіку для електроніки автобуса». Даних про те, для якої саме електроніки автобусу передбачені ці порожнини і чому представник митниці прийшов до такого висновку, матеріали справи не містять», – йдеться у постанові суду.

Також, на думку суду, під час розгляду справи не надано жодних доказів і не наведено належного обґрунтування щодо того, що у порожнинах під сходами у салоні автобуса заборонено перевозити товар чи доступ до них є утруднений.

«У цьому випадку, виходячи з логіки наведеної у протоколі, можна цілком закономірно навести те, що інспектор митного органу потрапив до салону автобусу шляхом відкриття технічних люків призначених для обслуговування та використання автобусу, тобто дверей. У такому випадку усі незадекларовані предмети, окрім конструктивних елементів, які знаходяться у автобусі, можна віднести до категорії таких, що переміщаються шляхом приховування товару або утруднення його виявлення», – наведено думку судді у постанові.

Суддя  закрив справу про порушення митних правил водієм автобуса. Вилучений товар митники мають йому повернути. На постанову ще може бути подана апеляція.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.