У Львові розпочався Сорочинський ярмарок

Сьогодні, 24 серпня, відкрився національний Сорочинський ярмарок, який є найбільшим в Україні і найвідомішим за її межами ярмарково – виставковим заходом. Його унікальність полягає у тому, що він зберігся з XVIII століття до наших днів.

24.08.2023
У Львові розпочався Сорочинський ярмарок

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, до початку повномасштабної війни ярмарок проводили традиційно один раз на рік в передостанній тиждень серпня, на ярмарковій площі під відкритим небом в центрі села Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.

Внаслідок повномасштабного російського вторгнення подію не вдається проводити у класичному форматі, тому задля збереження традиції ярмаркування організатори вирішили провести презентацію Національного Сорочинського ярмарку у центрі Львова, а саме в Палаці мистецтв.

На ярмарку представлили 105 учасників з усіх регіонів України, у тому числі зі Львова та області. Одним із таких є соціальне підприємство VBRANI, яке функціонує вже близько двох років та дає можливість майстриням старшого віку відчувати себе потрібними і отримувати додаткові кошти на задоволення базових потреб чи втілення мрій. За два роки, попри всі труднощі, підприємство масштабувалось у декілька разів: починалось все з чотирьох жінок у Львівському геріатричному пансіонаті, а зараз – це бренд, про який знають далеко за межами Львівщини, і який об‘єднує навколо себе людей з різних куточків України.

«Львів є не лише столицею культури, освіти та справжніх українських традицій, але й місцем проведення цьогоріч славетного Сорочинського ярмарку. Наша культура цінується не лише в Європі, але й у цілому світі. Сорочинський ярмарок є одним з майданчиків, де зібрані найкращі зразки української культури та самобутності. Проведення заходу стало можливим враховуючи можливість забезпечити як заходи щодо правопорядку, так і безпеки – наявність укриттів. Кількість учасників ярмарку є вкрай обмеженою: із трьох тисяч її зменшили до 100. Дякуємо ЗСУ, Господу Богу, всьому українському народу за можливість святкувати цей День Незалежності і проводити такі ярмарки! Разом переможемо! Слава ЗСУ та Слава Україні!», – сказав в межах вітального слова заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Торгівлю на ярмарку здійснюватимуть 14 українських підприємств- виробників товарів легкої промисловості, 42 виробники крафтової продукції та різних смаколиків (медова, молочна, сирна, ковбасна продукція, бакалія, солодощі, морозиво, чаї та інше), понад 40 майстрів народних промислів. Будуть представлені страви української кухні.

«Наш край на декілька днів став центром крафтового виробництва, адже наш регіон є відкритим для усієї України. Масштаби ярмарку цьогоріч є скромнішими, але ми маємо унікальну нагоду на одній локації побачити продукти з кожного куточка нашої держави. Для Львівщини є честю бути регіоном, який приймає цей славетний ярмарок, а ми його неодмінно проведемо у його первісних масштабах після закінчення війни. Ми готові й надалі проводити подібні заходи з метою збереження наших культурних традицій, що передають з покоління в покоління упродовж сотень років», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

Керівниця проєкту «Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева, яка свого часу відновила проведення такої події, розповіла, що посмакувати стравами української кухні на свіжому повітрі ярмаркового майданчика зможуть усі охочі упродовж чотирьох днів.

«25 років промайнули дуже швидко, але ми й надалі організовуємо цей ярмарок з любов’ю до нашого краю. До цього наше декількатисячне село приймало цей всесвітньо відомий ярмарок, який зазвичай займав площу понад десять футбольних полів. Щороку наш ярмарок збирав понад 5 тисяч творчих колективів та майже стільки ж учасників. Сьогодні ми на Львівщині і ми надзвичайно вдячні за такий гостинний прийом. Захід проводимо, щоб зберегти наші традиції для прийдешніх поколінь», – наголосила Світлана Свищева.

Захід відбувається за підтримки Львівської та Полтавської ОВА і присвячений Дню Незалежності України. Під час його проведення збирають кошти на потреби ЗСУ, зокрема для 103-ї бригади сил ТРО.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.