У Львові лікують захисника, який втратив зір на війні

Пристосуватися до нових реалій життя допомагають 42-річному воїну Богдану Шину. Захисник втратив зір в боях на Лисичанському напрямку.

07.12.2023
У Львові лікують захисника, який втратив зір на війні

У березні 2022 року Богдан добровільно доєднався до Сил оборони та поповнив лави Нацгвардії. А вже за понад рік війни чоловік втратив ліве око, а праве, хоч і збереглося фізично, але бачити ніколи вже не буде, повідомляють у центрі UNBROKEN Ukraine.

«Ми вийшли на позиції. Ворог одразу почав нас штурмувати. Летіло в нас усе, і одна з мін прилетіла до мене. Пам’ятаю лише вибух, яскравий спалах в очах – і все. Далі я втратив свідомість», – розповів воїн.

У Києві волонтери підібрали незрячому ветеранові тростину і вчили пересуватися з її допомогою. Потім він потрапив до Львова, у центр Незламні, адже тут діє новий напрям реабілітації: для військовослужбовців, які втратили зір на полі бою.

Львівські спеціалісти допомогли Богданові краще адаптуватися до життя в побуті та поза межами лікарні. Зокрема, тут Богдан вперше після поранення сів за ноутбук та вчився ним користуватися – вже з допомогою спеціальних голосових програм для незрячих.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.