У Львові демонтують радянський пам’ятник Терешковій

Монумент на вул. Виговського, більш знаний як памʼятник Терешковій, демонтують.

03.11.2023
У Львові демонтують радянський пам’ятник Терешковій

Як розповів учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник, що після звернення військовослужбовця Антона Петрівського та виїзду робочої групи до монументу в понеділок, 30 жовтня, Львівська міська рада таки погодилася демонтувати памʼятник російській космонавтці Терешковій у Львові.

“Деколонізація. Памʼятник на вул. Виговського (більш знаний як памʼятник терешковій) – буде демонтовано. Завершуємо підготовку всіх документів для проведення робіт”,зазначив у п’ятницю, 3 листопада, на своїй Facebook-сторінці перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Як повідомляв Олег Радик, радник начальника Львівської ОВА, у 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби. Однак, все зупиняло оточення Андрія Садового, зокрема переконана прихильниця російських памʼятників керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець. Також він додав напередодні, що робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського:

“Він в аварійному стані. Може впасти.”

 

 

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.