У Львові демонтують радянський пам’ятник Терешковій

Монумент на вул. Виговського, більш знаний як памʼятник Терешковій, демонтують.

03.11.2023
У Львові демонтують радянський пам’ятник Терешковій

Як розповів учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник, що після звернення військовослужбовця Антона Петрівського та виїзду робочої групи до монументу в понеділок, 30 жовтня, Львівська міська рада таки погодилася демонтувати памʼятник російській космонавтці Терешковій у Львові.

“Деколонізація. Памʼятник на вул. Виговського (більш знаний як памʼятник терешковій) – буде демонтовано. Завершуємо підготовку всіх документів для проведення робіт”,зазначив у п’ятницю, 3 листопада, на своїй Facebook-сторінці перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Як повідомляв Олег Радик, радник начальника Львівської ОВА, у 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби. Однак, все зупиняло оточення Андрія Садового, зокрема переконана прихильниця російських памʼятників керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець. Також він додав напередодні, що робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського:

“Він в аварійному стані. Може впасти.”

 

 

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.