У Козицького відмовились від квітів, сувенірів, премій і інших видатків на 2024 рік

Прогнозований розмір бюджету Львівської області у 2024 році становитиме 6,168 млрд грн – це на 39% менше, ніж бюджет цього року.

24.11.2023
У Козицького відмовились від квітів, сувенірів, премій і інших видатків на 2024 рік

Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, зменшення обласного бюджету зумовлене:

  • скеруванням «військового ПДФО» на потреби ЗСУ, але не через обласний, а через державний бюджет;
  • зменшенням розміру освітньої субвенції;
  • відсутністю субвенції з державного бюджету на утримання доріг;
  • зменшенням інших державних субвенцій обласному бюджету.

Бюджет наступного року  складається з двох основних категорій: майже 4,4 млрд – захищені видатки (заробітні плати комунальних закладів і установ, енергоносії, медикаменти тощо), програмного ресурсу 1,6 млрд, який становить лише 26% від загального бюджету, та 0,2 млрд грн резервного фонду.

“Першу частину становлять видатки, пов’язані з війною – це понад 665 млн або 41% від загального фінансового ресурсу на програми. Цього року ці видатки становлять понад 1,2 млрд гривень і будуть ще збільшуватись до кінця року“, – йдеться у повідомленні.

Козицький зазначив, що левова частка видатків для підтримки наших захисників спрямовується через програму «Безпечна Львівщина» – фінансовий ресурс на цю програму з 1 січня 2024 року пропонується в розмірі 400 млн грн:

“Ще у І кварталі додатково, як я і заявляв раніше, виділять 75% вільних лишків (мінімум 150 млн) та в подальшому щоквартально при перевиконанні бюджету скеровуватимемо 50% на потреби оборони.

На утримання доріг залишили лише 100 млн грн, з яких 70 запланували на утримання доріг у зимовий період”.

Начальник Львівської ОВА додав, що протягом останніх двох років Львівщина, як і вся Україна, веде важку боротьбу з ворогом, боротьбу криваву, складну, боротьбу за виживання.

“Бюджет області на 2024 рік повністю відображає головні наші пріоритети – максимум для перемоги, для оборонців, їхніх родин та незахищених категорій населення.

Львівщина завжди була надійним тилом і наступного року ситуація не зміниться, ми робитимемо все заради перемоги.

Наступного року ми ВІДМОВЛЯЄМОСЬ від усіх непріоритетних видатків, відмовляємось від квітів і сувенірів, конкурсів та премій у різних галузях. Закликаю громади Львівщини при прийнятті місцевих бюджетів визначити аналогічні пріоритети. Разом до перемоги!” – підсумував Козицький.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.