У Дніпрі демонтували пам’ятник Ломоносову

Він був останнім знесеним пам’ятником в рамках декомунізації та дерусифікації.

06.01.2023
У Дніпрі демонтували пам’ятник Ломоносову

У п’яницю, 6 січня, у Дніпрі демонтували пам’ятник російському вченому Михайлу Ломоносову, повідомляє “Суспільне”. Монумент стояв біля корпусу Дніпровської політехніки (НГУ).

За допомогою спецтехніки комунальники зняли пам’ятник з постаменту. Надалі його розмістять на території одного із комунальних підприємств Дніпра. 

Зазначимо, Михайло Ломоносов – це російський вчений. З 1734 до 1735 року він проживав у Києві – навчався у Києво-Могилянській академії, після чого його направили до Санкт-Петербурга.

Нагадаємо, у Дніпрі вже демонтували пам’ятники Олександру Пушкіну, Володі Дубініну, радянському льотчику Чкалову та письменнику Максиму Горькому, Юхиму Пушкіну (відомий як Танк), Олександру Матросову. 

Таким чином, монумент російському вченому став останнім, який демонтували в рамках рішення №1055 виконавчого комітету, у якому йдеться про демонтаж 8 монументів радянської епохи.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.