У Чехії судитимуть вчительку, яка розповідала учням про «нацистів в Україні»

Вона заперечувала війну та виправдовувала російську агресію.

28.04.2023
У Чехії судитимуть вчительку, яка розповідала учням про «нацистів в Україні»

У Чехії судитимуть колишню вчительку чеської мови в початковій школі Мартіну Беднаржову, яка у квітні минулого року розповідала учням, що «в Києві нічого не відбувається», а українці «вбивали російське населення на Донбасі». Про це пише Novinky, передає “Громадське”.

5 квітня 2022 року нині звільнена вчителька празької школи стверджувала учням восьмого класу, що в Києві «немає конфлікту».

«Коли дивишся на Київ, які там камери з міста […] там ніби нічого не відбувається», — казала Беднаржова.

Коли діти заперечили, що вони бачили в новинах, як Київ горить, вона запитала їх, чи вони мають на увазі новини чеського телебачення, а потім пояснила, що «потрібно шукати інформацію в кількох джерелах»: «ČT 1 належить до групи ЗМІ, які пов’язані з мільярдером Соросом. І ми точно знаємо, кому вона належить».

Слова вчительки на уроці записав та опублікував один з учнів. З цих записів стало відомо, що викладачка розповідала дітям й інші тези російської пропаганди. Наприклад, про «вбивства російського населення на Донбасі» з 2014 року та «українських нацистів», які «з людей заживо здирали шкіру, дітей вбивали».

З уроку тривалістю 45 хвилин учні зробили запис на 18 хвилин, тож Беднаржова заявила, що її слова були вирвані з контексту.

Після того як запис уроку став публічним, директорка школи заборонила вчительці виходити на роботу, а минулого травня її звільнили. У відповідь вчителька подала до суду на свого колишнього роботодавця, але той відхилив позов Беднаржової, заявивши, що вважає звільнення «повністю виправданим».

Натомість 26 квітня 2023 року Окружна прокуратура Праги скерувала обвинувальний акт проти вчительки за обвинуваченням про ознаки злочину заперечення, схвалення і виправдання геноциду. Так, Беднаржовій загрожує від шести місяців до трьох років позбавлення волі, якщо її визнають винною.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.