Цьогоріч українські фермери планують посадити більше цибулі, моркви і гречки

Мінагрополітики не бачить підстав для дефіциту зернових та овочів борщового набору.

03.04.2023
Цьогоріч українські фермери планують посадити більше цибулі, моркви і гречки
Фото: умовне

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в етері телемарафону розповів, що фермери з Одещини, центру і заходу України відновлюють вирощування овочів, першочергово борщового набору – цибулі й моркви.

«Цьогоріч ситуація з цибулею і морквою на ринку буде стабільнішою, якщо порівняти з минулим роком. Продукти будуть доступнішими для українського споживача», – переконаний Тарас Висоцький. 

За його словами, планується посіяти більше неекспортно орієнтованих культур: гречку, овес і просо. 

“Аграрії вже у 2022 році суттєво збільшили обсяги посіву гречки. Тому сьогодні її ціна на 50% менша, ніж торік. Практично така сама площа посіву очікується цього року. Тобто гречки буде вироблено більше, ніж треба для внутрішнього споживання. Зменшиться потреба імпорту, і не буде підстав для зростання ціни. Навіть можливе здешевлення, але це стане зрозуміло по факту фіксації посівних площ у червні”, – зазначив перший заступник міністра.

Тарас Висоцький також наголосив: навіть у складних воєнних умовах обсяг виробництва зернових культур перевищить потреби українців мінімум у два з половиною рази. Буде достатньо пшениці для виробництва хлібобулочних виробів, а кукурудзи і ячменю – для кормів. 

 

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.