Цей фонтан був чи не найкращою візиткою нашого Львова і ми його сплюндрували

Дехто з нас мабуть ще пам’ятає, яка ото була розкіш – стояти у спекотну літню днину у холодку під густими кронами дерев навпроти того фонтану з рибами і вдихати у себе оту свіжість, яка виходила від водяних струменів із чавунних риб…

10.09.2023
Цей фонтан був чи не найкращою візиткою нашого Львова і ми його сплюндрували

Нині всього того вже нема…

І кому, питається, той фонтан з рибами, заваджав..? Врешті, де ті – неймовірно гарні чавунні риби з того фонтану і величезна чаша, поділися..? Адже, це був чи не найкрасивіший фонтан за всю історію нашого Львова.

Те, що зараз на вершечку того фонтану встановлена копія кам’яної фігури Пресвятої Богородиці, звісно – добре і схвально, бо Вона – опіка кожному з нас. Але ж можна було того фонтану не плюндрувати і не забирати звідти тих чавунних риб. А саму кам’яну фігуру Пресвятої Богородиці можна було встановити десь поряд, вписавши в існуюче архітектурне тло (прикро, що діялося все те за каденції тодішнього міського Голови, Василя Куйбіди).

Тим більше, що раніше ота кам’яна фігура Матінки Божої, від 1862 року стояла на місці теперішнього пам’ятника Адаму Міцкевичу. Але, через пів століття львів’янам чомусь забаглося, щоби замість кам’яної фігури Пресвятої Богородиці на тому місці стояв пам’ятник Адаму Міцкевичу, то вони ту богородичну фігуру у 1904 році тихо і без шуму “пересунули” на кілька десятків метрів вбік на її сьогоднішнє місце, де нині фонтан.

Чому українці Львова не додумалися вчинити так само у 1997 році – щоб не рухати отой фонтан з рибами і зберегти його – я не знаю. Мабуть, варто про це запитати тодішнього міського Голову, через якого усі ми втратили чи не найкрасивіший фонтан в історії нашого міста…

Автор: Микола Бандрівський

Джерело

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.