Чому ми так по варварському обходимося з нашим Львовом..? Подивіться, до якого стану довели міські можновладці оцей готичний вхідний портал до 600-літньої кам’яниці, яка знаходиться у самісінькому центрі Львова якраз навпроти міської ратуші і кабінету міського Голови.
![](https://bomok.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/396684921_23980685158243151_5540751777616863302_n-288x400.jpg)
Це графічна реконструкція давнього вигляду Львова авторства Ігоря Качора
Верхні поверхи цієї кам’яниці згоріли у страшній пожежі 1527 року, яка знищила майже усю готичну забудову Львова і після якої його (наше місто) почали вже відбудовувати у стилі ренесансу.
![](https://bomok.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/397433776_23980686258243041_2919523208491444001_n-272x400.jpg)
Перед вами – фрагмент відомої панорами Гогенберга, на якій бачимо втрачені під час пожежі 1527 року готичні храми: костел Святого Хреста на передньому плані, а за ним – готичний Домініканський костел.
От, кажуть: не критикуй владу, бо зараз війна. Ну, як не критикувати, коли люди Садового на днях вкотре почали міняти добротну австрійську бруківку у різних місцях на сучасне лайно, яке за пару літ починає кришитися.
![](https://bomok.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/397426107_23980665971578403_719618147151878211_n.jpg)
На фото – теперішній міський Голова Львова, Андрій Садовий
І ця замощена новітня “бруківка”, і той вкрай занедбаний білокам’яний готичний портал, фото якого опублікував Василь Петрик, лише віддзеркалюють той неймовірний бардак у пам’яткоохоронній сфері Львова, який почався із приходом до влади сьогоднішніх міських манкуртів…
Микола Бандрівський
Коментарі