Син покійного львівського депутата виграв суд у міськвиконкому

Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов сина покійного депутата Львівської міськради від «Європейської солідарності» Юрія Ломаги Давида.

08.04.2024
Син покійного львівського депутата виграв суд у міськвиконкому

Суд визнав протиправним рішення виконавчого комітету про відмову у видачі містобудівних умов і обмежень, що стосувались дозволу на реконструкцію котеджів у житлові квартири в Брюховичах. У суді інтереси Давида Ломаги представляв інший депутат ЛМР Олексій Різник, родичі якого також через суд скасували такі ж рішення виконкому, повідомляє Zaxid.net.

Йдеться про котеджі на вул. Незалежності, 64 в Брюховичах, біля озера «Плотіки», які збудували під виглядом розважально-відпочинкового комплексу. Восени 2022 року частину котеджів перепродали родичам міських депутатів Юрія Ломаги та Олексія Різника. Взимку 2023 року нові власники котеджів звернулися до виконкому Львівської міськради, щоби отримати документи для їх реконструкції під житло. Видачу МУО розглядали в лютому, однак тоді виконком їх переніс для вивчення документів, а в березні виконком вирішив відмовити у видачі відповідних містобудівних умов, оскільки за генпланом Брюховичів, зона, в якій розташовані котеджі, перебуває в межах земель рекреаційного призначення, тому житла там бути не може.

Після цього нові власники котеджів вирішили оскаржити рішення виконкому в суді. Загалом до Львівського окружного адмінсуду подали вісім позовних заяв: від дітей Юрія Ломаги – Софії, Дмитра та Давида, а також від Мирослави Дроздовської, яка зареєстрована за однією адресою з дітьми Юрія Ломаги. Ще чотири позови надійшли від тестя і тещі Олексія Різника – Івана та Оксани Лоневських, а також від його батьків Надії і Романа Різників.

2 квітня суддя Львівського окружного адмінсуду Назар Костецький задовольнив позов Давида Ломаги та визнав протиправним і скасував рішення виконкому від березня 2023 року. Суд встановив, що виконком протермінував строки розгляду звернення. Також Давид Ломага долучив до матеріалів справи лист міністерства від розвитку громад, територій та інфраструктури, в якому йдеться, що земельне законодавство допускає можливість розміщення житла на землях рекреаційного призначення. Це рішення можна оскаржити в апеляції.

Раніше Львівський окружний адмінсуд вже задовольнив низку позовів від родичів Юрія Ломаги та Олексія Різника. Торік суд задовольнив позови Дмитра Ломаги і Романа Різника, а також Івана та Оксани Лоневських, а на початку 2024 року суд підтримав позов Надії Різник. Ці рішення Львівська міська рада оскаржує в апеляції. 15 листопада Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов ЛМР та скасував рішення суду першої інстанції, що стосувалося Романа Різника.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.