Сутінки аферистів

Грізні дні минулого  2022 року та не менш грізні дні прийдешні поставили переконливий хрест на кількох ретельно виплеканих інтелектуальних  культах.

02.01.2023
Сутінки аферистів
Френсіс Фукуяма

 Достоту як українська бронетехніка з хрестами на бортах поставила хрест на міфі про “другу армію світу”.

Перший із них — кумир 90-х Френсіс Фукуяма. Він і політичний економіст, і історик, і футуролог, і борець з корупцією. На його лекції про цю муйню у Львові в 2015 році квитки по 1000 доларів продавали.

Візитівка: книга “Кінець історії та остання людина», що вийшла друком у 1992-му, де він стверджував, що успіх та поширення західних ліберальних демократій та ринкової моделі капіталізму сигналізує кінцеву точку соціально-політичної еволюції людства та перемогу цієї форми врядування. Перед Революцією Гідності приїздив до Києва понити про “провал демократичних перетворень” в Україні.

Революції, ясний перець, не передбачив, як і російської агресії. Тепер набрався нахабства навіть контрнаступи коментувати.

Другий — кумир 2010-х Юваль Ной Харарі. Він і філософ, і військовий історик, і popular science author.

Він, зокрема, писав: “Всесвітня імперія твориться в нас на очах, і керувати нею буде не окрема держава чи етнічна група — цей новий світ стане підвладним багатонаціональний еліті, і склеювати його будуть спільна культура та інтереси”.

Яка культура? Ну, та сама, де паради різні проводять.

Далі — типова лівацька пурга, що або нове і світле космополітичне майбутнє без Націй та держав, або маленькі забиті громади темних рагулів. Третього не дано.

Тому що от скоро правильні вчені  винайдуть безсмертя, а ідеологія, мораль і цінності то все вигадки, бо людина не відрізняється від тварюки і так далі.

При цьому — жодного успішного реального прогнозу, як і в Фукуями. Зате — мільйонні тиражі, ореол інтелектуальних лідерів, месіанська зверхність і халдейська нехіть до фактів.

Нечисленна українська читацька аудиторія, якій не вперше скуштувати крейди замість аспірину та сприйняти хутро замарстинівського кролика за шиншилу, рахманно й сумирно поїдала цей квазіінтелектуальний комбікорм.

Завдяки амбасадорам цього дурисвітства, що за канонами марксиста Ґрамші захопили університетські кафедри та медійні майданчики, і слова всупереч “корифеям” казати ніхто не зміг.

Але реальність така, що динаміка світу близького майбутнього  зараз визначається в Україні  результатом триваючої Третьої світової війни, яку і Фукуяма, і Харарі проспали.

І визначають її прості українські піхотинці, танкісти, артилеристи, зенітники, льотчики, логісти, медики, водії та кухарі.

Юрій Михальчишин

Джерело

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.