Спочатку дрони, потім стелі на «мільйони»

Протягом останнього часу в нашій державі почастішали мітинги щодо обмеження під час війни «некритичних» витрат з державного та місцевих бюджетів. Такі акції проходять під гаслом: «Спочатку дрони, потім стадіони», зміст якого, з відомих усім нам причин, учасники та ініціатори мітингів хочуть довести до чиновників, які розпоряджаються бюджетними коштами. Такі вимоги громадянського суспільства є на часі та зрозумілими для більшості громадян.

14.11.2023
Спочатку дрони, потім стелі на «мільйони»

Чи не найактивніше вище згадані акції відбуваються у нашому місці. Проте, з не до кінця зрозумілих причин, ні учасники, а тим більше ініціатори даних мітингів, не можуть (а можливо не хочуть) побачити марнотратства бюджетних коштів зі сторони чиновників Львівської мерії. Ні закупівля під час війни робіт з ремонту зупинок на суму майже 2 млн. гривень, ні послуг з «озеленення» (висадки, дерев, квітів, кущів, викорчовування пнів, придбання саджанців дерев, тощо) на суму понад 65 000 000 грн. чомусь львівських активістів не збурює та не привертає їхньої уваги.

А прикладів нераціонального використання під час війни бюджетних коштів із сторони чиновників львівської мерії можна привести багато. Нижче наступний із них.

Так, до «критичних» витрат та таких, що пов’язані із війною, «менеджери» Садового із Франківської районної адміністрації, віднесли, зокрема, ремонт та влаштування підвісної гіпсокартонної стелі в кабінетах тої ж таки Франківської районної адміністрації. В результаті здійсненої закупівлі без проведення конкурентних торгів (ідентифікатор закупівлі UA-2023-11-08-001458-a) головою районної адміністрації п.Банах Н.Д. 08.11.2023 укладено договір із закарпатською фірмою – ТОВ «Діамант Лізинг Корпорейшн» (код 38141919, місцезнаходження: 90400, Закарпатська область, місто Хуст(пн), вулиця Карпатської Січі, будинок 17а) на виконання робіт з «Капітального ремонту приміщення у будівлі районної адміністрації на вул.Генерала Чупринки,85у м.Львові» на суму 902 017 грн. !!!.

 

Між іншим згадана фірма неодноразово виступала переможцем торгів, які проводили протягом цього року районні адміністрації Львівської міської ради та належні їй комунальні підприємства.

Як вбачається із договору №145 від 08.11.2023р., дефектного акту, відомості ресурсів до локального кошторису, що є додатками до нього, вищевказана фірма-переможець впродовж листопада-грудня цього року зобов’язана виконати ремонтні роботи, які, по факту, полягають у здійсненні монтажу підвісної стелі з гіпсокартону в кабінетах адміністрації, з влаштуванням при цьому, зокрема, 36-ти світильників ціною 1721 грн. за штуку (загалом на 61 957 грн.) та 3-х світильників LINEA CUT ціною 16 212 грн. за шт. (загалом на 48 638 грн).

При цьому, слід звернути увагу, й на те, що, наприклад, згідно інформації на вартість світильника LINEA CUT, довжиною 3 м. складає 9-10 тис. (і це ціна при купівлі однієї одиниці, при купівлі двох і більше ціна ще нижча), але аж ніяк не понад 16 тис. грн.

Чи буде відповідна реакція на такі дії посадовців Франківської районної адміністрації із сторони громадянського суспільства, зокрема, ініціаторів вище згаданих мітингів у м.Львові? Чи буде на це реакція із боку Андрія Садового? Невідомо. Проте, хай там як, але купляти роботи з влаштування підвісної стелі на майже мільйон, світильники по цінах вище за ринкові, зараз не на часі.

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.