Що чекає на роботодавців, які порушують правила військового обліку

Порушники можуть отримати штраф.

13.06.2023
Що чекає на роботодавців, які порушують правила військового обліку

Через військову агресію росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Порядок військового обліку в Україні регламентується постановою № 1487, яку ухвалив Кабмін. Видання “Апостроф” розповіло, які штрафи можуть отримати роботодавці, які порушують правила обліку військовозобов’язаних.

Компанії, які найматимуть на роботу працівників без військово-облікових документів, можуть бути оштрафовані.

Відповідно до нових норм, як під час прийняття громадян на роботу, так і під час вступу на навчання тепер обов’язкова умова – перебування кандидата чи абітурієнта на військовому обліку.

Так, в обов’язковому порядку має надаватися один із військово-облікових документів:

  • для призовників – посвідчення про приписку (приписне свідоцтво);
  • для військовозобов’язаних – військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • для резервістів – військовий квиток.

Слід зазначили, що в Україні на початку цього року додалася можливість пред’явити такий документ в електронному вигляді – з використанням застосунку “Дія”.

Якщо на підприємстві будуть виявлені порушення вимог, розмір штрафу під час дії воєнного стану для керівника підприємства становитиме від 5 100 грн до 8 500 грн.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.