Самбірщина декомунізована на 70 відсотків

До середини серпня планують демонтувати решту 11 обʼєктів ворожої радянсько-російської пропаганди.

02.08.2023
Самбірщина декомунізована на 70 відсотків

Як повідомив учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник, сьогодні, 2 серпня, знесення радянських пам’ятників обговорювали на виїзній нараді робочої групи з питань декомунізації з головами громад району.

“Чотири громади Самбірщини – Самбірська, Ралівська, Стрілківська та Хирівська – вже повністю позбулися ідолів комуністичного часу.

Чотири обʼєкти демонтовані частково. Про ще один – на цвинтарі в Старому Самборі – ми довідалися під час наради”, – йдеться у повідомленні.

Наразі найгірша ситуація у Старосамбірскій громаді. Тут залишається 4 обʼєкти, жоден із виявлених – не демонтований.

“Нагадаю, від початку року Львівщина позбулася 170 памʼятників армії окупанта. Ще понад 110 обʼєктів радянської пропаганди чекають своєї черги.

Такі наради з головами і представниками громад дуже помічні, бо дозволяють відчути настрої, зрозуміти проблеми і, власне, допомогти громаді декомунізувати власний громадський простір. Зокрема, часто йдеться про брак відповідної техніки або запуск процесу дослідження в ексгумації можливих військових поховань“, – додав Миляник.

Також він зауважив, що завершити процес декомунізації до кінця року –  надважливе завдання, зобов’язання перед захисниками, які ініціювали створення робочої групи і почали процес декомунізації від часів Революції Гідності.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.