Садовий дозволив людям Козловського заробити 150 мільйонів на перепродажі землі

Наприкінці березня у Львові було перепродано 17 гектарів землі, що принесло бенефіціарам схеми не менше 150 млн грн. У їхньому розпорядженні є ще 5 гектарів впритул до одного з найбільш забудованих районів на півночі Львова.

02.11.2023
Садовий дозволив людям Козловського заробити 150 мільйонів на перепродажі землі

Про це пише Олександра Губицька у «Наших грошах. Львів».

Землю у розмірі 22 гектарів у житловому районі «Під Голоском» було безкоштовно віддано продовж останніх років. За це рішення голосували депутати усіх фракцій Львівської міськради і це рішення підписав мер Андрій Садовий.

Землю отримало садове товариство «Підголоско». Потім ділянки перейшли у власність «Мистецько-виставкова галерея «Простір», яку в лютому цього року перейменували на «ФЛО Львів». Ця компанія була створена депутатом Львівської міськради Юрієм Ломагою («Євросолідарність»). За однією адресою з ним прописана Мирослава Дроздовська, що була директоркою «Підголоско». Згодом фірму «ФЛО Львів» переписали на непублічного Ореста Білька.

За даними «НГ.Львів», всі ці люди пов’язані з бізнесменом Григорієм Козловським. Він володіє однією з найбільших в Україні тютюнових фабрик, та обирався до Львівської облради від «Євросолідарності». Має власний футбольний клуб «Рух» та переписав на свого одно(!)річного сина купу нерухомості у Львові – приватний медичний центр, низку квартир, машиномісць і гостьових будинків.

ТОВ «ФЛО Львів» почало масштабний розпродаж накопиченої землі. Лише за тиждень з 22 до 29 березня компанія продала трьома частинами майже 17 гектарів, виручивши не менше 150 млн грн. Про це свідчить нормативна грошова оцінка проданих ділянок, а також один з договорів купівлі-продажу. Таким чином на сьогодні у власності «ФЛО Львів» залишилось трохи більше 5,1 га.

Новими власниками землі стали компанії «Портерра Груп», «Моноленд», «Арктос-Ленд» і уже згадана вище «Лінтер-Пласт». Усі ці компанії об’єднані спільними бенефіціарами – це Андрій Угрин, Андрій Криницький і Ярослава Вітик, а їх, своєю чергою, пов’язує спільний будівельний бренд «Аурум».

71-річна Ярослава Вітик разом з Криницьким та Угриним є також співзасновницею ТОВ «Мега-Тех». Вона є матір’ю Ореста Вітика, колишнього заступника начальника ГУ ДФС у Львівській області та в.о. обов’язків начальника Державної податкової служби у Київській області. Тепер, як виглядає, Вітик не працює в податковій, бо з травня 2022 року є керівником ТОВ «Аурум Тауер». Дружина Ореста Вітика Ірина, згідно з його старими деклараціями, отримувала дохід від компаній з назвою «Аурум» та є співзасновницею ТОВ «Аурум-Сіті», ЖБК «Аурум IV», ЖБК «Аурум Тауер ІV» та інших.

На сайті «Аурум» повідомляється про вже чотири здані ЖК у Львові та ще шість ЖК, які в стані будівництва.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.