Робоча група з питань декомунізації при Львівській ОВА працювала у Добромилі та Самборі

На Львівщині нараховують понад 200 памʼятників радянської тоталітарної доби, які підлягають декомунізації. Демонтувати їх планують до кінця року.

31.05.2023
Робоча група з питань декомунізації при Львівській ОВА працювала у Добромилі та Самборі

Робоча група з питань декомунізації, що створена при Львівській ОВА, 31 травня працювала на виїзді у Добромилі та Самборі, повідомили у пресслужбі адміністрації.

«Спільно з головою Добромильської громади Петром Кулясом ми уточнили перелік обʼєктів тоталітарного режиму, які досі перебувають на території громади та підлягають демонтажу, відповідно до чинного законодавства. Виявили ще один памʼятник російсько-радянському солдату, про який раніше нам не було відомо. Водночас зʼясували, що, до прикладу, памʼятника у центрі Добромиля вже нема, а в Нижанковичах демонтують найближчими днями», – розповів т. в. о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Член робочої групи, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник повідомив, що  робоча група також зустрілася з представниками Самбірської громади. Вирішували, як діяти з меморіальним комплексом совєтським солдатам на місцевому кладовищі.

«Наразі громада готуватиме документи для того, щоб позбавити цей обʼєкт статусу памʼятки. Однак, варто зауважити, що деякі символи, заборонені українським законодавством, тут були встановлені не так давно, тому їх забрати можна вже, не змінюючи кардинально самого обʼєкта. Йдеться про домальовані на камені червоні зірки, пафосні вірші, присвячені героям СРСР тощо», – додав Захар Миляник.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.