Позиція Львівської опери щодо виконання російського репертуару балетними трупами у Польщі

У медійному просторі з новою хвилею почала активно ширитися інформація про гастролі балетних труп з України із російським репертуаром у Польщі.

27.01.2024
Позиція Львівської опери щодо виконання російського репертуару балетними трупами у Польщі

Як повідомили у Львівській Національній Опері,  для власної промоції та підвищення статусу спекулюють брендами державних оперних театрів, використовуючи різні комбінації слів “Львівський (Kиївський, Oдеський)”, “національний”, “королівський”, тощо, чим викликають прямі асоціації із офіційними балетними трупами державних установ.

“Попри наші численні заяви щодо непричетності нашого театру до подібних труп, медіа продовжують повʼязувати імʼя ймовірного очільника однієї з сумнозвісних труп-паразитів на російському репертуарі, Royal Lviv Ballet, – Олега Петрика – із Львівською національною оперою. Вкотре наголошуємо, що Олег Петрик від 2021 року не працює в нашому театрі. Нині він є професором кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету ім. І. Франка. Також акцентуємо увагу на тому, що артисти балету Львівської національної опери не є учасниками цього колективу та на сьогодні не співпрацюють із ним“, – йдеться у повідомленні.

Також у Львівській опері додали, що їхня позиція лишається незмінною: вони засуджують діяльність колективів та артистів, що беруть участь в сумнівних концертах та акціях за участі російських зірок та не вилучають зі свого репертуару твори російських композиторів.

“Від початку повномасштабного вторгнення Львівська національна опера повністю відмовилась від російського репертуару. Тому ми наполегливо просимо ЗМІ не поширювати неправдиву інформацію про те, що Олег Петрик та трупа Royal Lviv Ballet повʼязані із Львівською національною оперою. Дякуємо громадськості за небайдужість і працюємо далі на благо поступу української культури”, – підсумували у дописі.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.