Підприємці найкраще відгукуються про роботу ОВА, міської ради та Нацполіції

Для оцінки умов ведення бізнесу у регіонах на другому році повномасштабної війни Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед представників своїх регіональних офісів.

05.09.2023
Підприємці найкраще відгукуються про роботу ОВА, міської ради та Нацполіції

Про це повідомив  директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

“Мене особисто тішить, ні не те, що нас похвалили, а те, що бізнес відчуває нашу підтримку і прагнення допомогти. Це означає, що наша щоденна робота і програми підтримки таки комусь приносить користь”, – зазначив Куйбіда.

Серед основних негативних факторів, що впливають на бізнес в регіоні, на першому місці мобілізація та пов’язані з нею процеси – труднощі з бронюванням та виїздом у закордонні відрядження.

Як зазначив Куйбіда, враховуючи умови воєнного стану, бізнес потребує більше діалогу з представниками ТЦК СП (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) та вдосконалення судової системи для захисту прав та інтересів бізнесу:

“Тож перед новопризначеним начальником Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – полковником Денисом Чаюком є багато викликів в цьому напрямі.”

Для покращення умов роботи в регіоні, на думку підприємців, варто більш ефективно боротися з тіньовою економікою, покращити роботу судової та правоохоронної системи, а також діджиталізувати взаємодію з органами державної влади.

Стосовно діджиталізації у Львівській ОВА є окреме “Управління з питань цифрового розвитку” (Львівщина Цифрова), яке якраз таки й працює над тим, щоб мінімізувати бюрократичні процеси і, тим самим, спростити “побут” мешканців.

“Важливим є те, що рік тому підприємці фокусувались переважно на скороченні видатків та оптимізації штату. А зараз, до кінця року, окрім підтримки діяльності компанії в умовах воєнного стану, 48% планують диджиталізувати бізнес-процеси, ще 44% планують розширювати бізнес. По 24% повідомляють про плани щодо виходу на нові ринки, інвестиції в новий бізнес, збільшення штату працівників – що є однозначно позитивною тенденцією”, – додав Куйбіда.

З повним опитуванням можна ознайомитись за посиланням.

 

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.