Петиція з вимогою ветувати містобудівну реформу зібрала понад 25 тис. голосів

Петиція почала набирати голоси одразу після голосування і зібрала потрібну кількість менш ніж за 2 доби.

14.12.2022
Петиція з вимогою ветувати містобудівну реформу зібрала понад 25 тис. голосів
Фото: умовне

Петиція авторства Владислава Проценка з вимогою накласти вето на законопроєкт №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності, розміщена на сайті президента України, набрала понад 25 тис. голосів у день ухвалення її парламентом, 13 грудня.

Тепер її має розглянути глава держави.

“Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та прискорення будівництва фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництва та документації за цим проєктом можуть здійснювати приватні фірми, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується. Якщо закон буде ухвалено більшістю депутатів Верховної Ради на наступній сесії, процес хаотичної забудови наших міст та осквернення історичних пам’яток буде прискорено”, – йдеться у тексті петиції.

Нагадаємо, 13 грудня нардепи підтримали скандальний законопроєкт без обговорення і врахування зауважень різних сторін. Проти ухвалення законопроєкту виступала, зокрема, Асоціація міст України. У нинішній редакції документ розширює права забудовників і зменшує вплив архітекторів і громад на процес забудови міст.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.