Парох села Верин підтримав демонтаж памʼятника окупаційній псевдоматері

У селі Верин Розвадівської ТГ на Львівщині знесли радянський пам’ятник.

14.09.2023
Парох села Верин підтримав демонтаж памʼятника окупаційній псевдоматері

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив священник УГКЦ Тарас Пиріг.

“Верин — село, котре народило та виплекало багатьох Українських Героїв сучасності і минулого нарешті позбулося “пам’ятника” (не знаю чи можна це так назвати?) “скорботної матері”.

“матір” , яка українців і все що було і є українське ненавиділа, нищила, вбивала, руйнувала своє місце тепер знайде у смітнику.

Зрештою, вона й ніколи нашою матір’ю не була!

Слава Україні!!!” – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що священник завжди займав чітку позицію щодо істукана. Він провадив просвітницьку діяльність, а його рідний брат воює в лавах ЗСУ. Як зазначив отець Тарас в бесіді з кореспондентом:

“Чи хотіли б жертви тої війни, щоб на їх памʼять стояв комуністичний ідол? Чи такий Хрест?”

До слова, радник начальника Львівської ОВА Олег Радик повідомляв раніше, що у Верині відмовлялись зносити пам’ятник тоталітарного режиму. Зокрема, великий саботаж процесу декомунізації чинив голова Розвадівської громади Роман Сидор.

“А 90 років тому селяни і конфіденти (стукачі) з цього села зловили бойовиків ОУН Біласа і Данилишина.

Вони були українцями. Я про всіх.

Чим більше живу, тим більше розумію”, – зазначив Радик.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.