Обласний архів оцифрує 150 тисяч аркушів фонду, який зберігає інформацію про центральну забудову Львова

Фонд 2 магістрату королівського столичного міста Львова вдасться оцифрувати завдяки співпраці з міжнародною організацією ALIPH.

28.08.2023
Обласний архів оцифрує 150 тисяч аркушів фонду, який зберігає інформацію про центральну забудову Львова

Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

«Це саме той фонд, який зберігає інформацію про центральну забудову міста і є дуже популярним серед архітекторів, які відновлюють пам’ятки архітектури. Для цього фонд забезпечує два робочі автоматизовані місця в архіві та оплачує роботу підрядників, які підсилять команду архіву з метою пришвидшення оцифрування документів. Вітаю команду архіву з якісною роботою з донорами та дякую фонду ALIPH», – зазначив Олександр Кулепін.

Як розповіли в державному архів Львівської області фонд 2 налічує документи 1919-1939 років, зокрема креслення будинків, які в цей період будували, перебудовували чи реставрували.

«Створені, завдяки співпраці з ALIPH, робочі місця будуть необхідною комп’ютерною технікою та книжковим сканером початкового рівня, що суттєво прискорить процес оцифрування. Цей фонд вміщає 74 тисячі справ, які потребують негайного збереження і є найбільш затребуваними для проведення сучасних реставраційних робіт. Надалі вони будуть в доступі на офіційному цифровому ресурсі ДАЛО», – резюмували у держархіві.

Загальна сума реалізації проєкту становитиме майже 27 тисяч доларів, котрі виділила міжнародна організація ALIPH Foundation.

У квітні Львівський обласний архів отримав від ALIPH Foundation спеціальні матеріали для реставрації та зберігання документів.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.