Новороздільська громада прагне зберегти у будь-який спосіб МОСКОВИТСЬКУ історію?

Готуючи підбірку новин прочитала повідомлення від Стрийської РВА про те, що лише Новороздільська громада та Стрийська не поспішає декомунізуватись.

20.11.2023
Новороздільська громада прагне зберегти у будь-який спосіб МОСКОВИТСЬКУ історію?

Як з’ясувалось, у с. Берездівці (це Новороздільська ТГ) стоїть постамент «жєнщіни колгоспниці», який поставили в часи панування московитів. І щоб бува його не знесли вкрай «обдаровані» люди взяли викарбували на одному з постаментів український герб (!!!! вдумайтесь), обабіч поставили два стяги Незалежної України та УПА і ще поряд розмістили стелу з іменами Новітніх героїв і назвали це Скорботна мати! Тобто, комуняцький символ взяли «перефарбували» і ходять тепер там складають пошану… Я ніяк не збагну що коїться в головах людей які так вчиняють! Зараз сотні тисяч українських життів поховано в землі за те, щоб у нас навіть тіні спогаду не залишилось від московитського панування. А тут такий сором!

З’ясовую, що це за ганьба і чому немає реакції в гуманітарного управління. Там дають відповідь – так, у Берездівцях є проблема. Управління скерувало звернення до міської ради з рекомендацією демонтувати «колгоспницю». Відповіді, як і реакції, немає. Я не буду озвучувати прізвища посадової особи, яка прагне зберегти цю стелу. Вгадаєте з першого разу і не помилитись. Демонтували навіть стелу в Ст. Роздолі і лише Берездівці роблять нам «честь». Львівська ОВА у нещодавньому листі вимагає ліквідувати постамент, бо він не є пам’яткою історії. Анна Герич, Захар Миляник, я тут дивувалась під вашими постами, як це люди в інших громадах «грудьми» лягають, щоб захистити московитські символи, а тут у нас така ж шокуюча історія. Чи можете допомогти? Бо судячи з усього певні посадовці не відвідували уроків української історії.
До слова, днями в Журавенській громаді декомунізували аналогічну “жєнщіну-колгоспницю” тільки більшою за розмірами.

Ірина Телька

Джерело

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.