Новонародженій дитині у Львові видалили півкілограмову пухлину

Львівські медики успішно прооперували дівчинку із крижово-куприковою тератомою.

21.05.2024
Новонародженій дитині у Львові видалили півкілограмову пухлину

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Львів’янка Роксоланка з’явилася на світ більше місяця тому — з 8-см пухлиною. Новоутвір виявили ще на 19-му тижні вагітності — під час УЗД. Свого часу мамі дівчинки при народженні теж діагностували крижово-куприкову тератому. Це пухлина, яка формується на тілі дитини ще в утробі, часто має великі розміри та стискає внутрішні органи. Єдиний метод лікування — хірургічне видалення.

Втручання Роксолані хірурги виконали на 10-й день після народження. Операція видалася складною. Хірургам потрібно було одномоментно висікти утворення та виконати анопроктопластику. Для таких крихіток дуже важливо виконати всі необхідні маніпуляції в ході однієї операції, бо це знижує ризик ускладнень та скорочує період одужання. Хірургам усе вдалося, а на місці півкілограмової пухлини залишився лише акуратний шов.

«32 роки тому, коли я народилася з такою ж вадою як і у моєї донечки, мені виконали три операції. Я дуже хвилювалася. що так само буде і в Роксолани. Проте, на щастя, знайшла хороших лікарів і моїй дівчинці все зробили за одну операцію. Шовчик теж ідеальний – я дуже задоволена, бо в мене самої залишився чималий рубець», — розповідає мама крихітки.

Лікарі розповіли, що ж змінилося за понад 30 років у лікуванні крижово-куприкових тератом.

«Раніше — через обмежені методи діагностики та брак потрібного інструментарію — видалення тератом проводилося у декілька етапів, а після операції залишався великий рубець. Тепер у нас є більше можливостей для найточніших обстежень. Якщо дитинка народжується в нашому пологовому відділенні при лікарні, то ми ще на етапі вагітності вже складаємо план майбутнього втручання. І одразу після появи немовляти на світ ним вже починають опікуватися всі необхідні профільні спеціалісти. А сучасні технології дозволяють виконати всі необхідні етапи під час однієї операції: видалити утворення та виконати пластику. І наслідки від такого раннього втручання жодним чином не турбуватимуть дитину у майбутньому. На рахунку наших лікарів уже сотні таких успішних втручань», — каже хірургиня Дитячої Лікарні Святого Миколая Галина Курило.

Те, що і мама Анастасія, і її донечка Роксолана народилися з однаковими пухлинами — не спадковість, а просто збіг. Така патологія зустрічається в одного з 35000 новонароджених. Спеціалісти вкотре нагадують: крижово-куприкова не є показом до переривання вагітності.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.