Як розповіли в Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури, вже дев‘ять років члени цієї організації намагаються врятувати старовинну дерев’яну церкву Богоявлення Господнього з 17-го століття в селі Кугаїв Львівського району.
“На реставрацію бракує коштів, бракує сил, часу, ресурсів… Але ми мріємо, ми переконані, що навіть в умовах війни ми знайдемо можливість зберегти цю перлину дерев’яної сакральної архітектури. Ми збережемо і відреставруємо цю пам‘ятку, яка сама є свідчення і свідком наших коренів, нашої традиції, нашої великої історії!” – кажуть у організації.
Минулої суботи волонтери товариства знову зібралися в Кугаєві, щоб зробити все, аби вберегти цю пам’ятку.
“Ми покрили ґонт вже відреставрованої дзвіниці гідрофобним захистом.
Ми укріпили і додатково накрили церкву, щоб вона могла перезимувати та дочекатися тих часів, коли ми зберемо необхідну суму на повноцінну реставрацію.
Ми запросили фахівців і безмежно їм вдячні, що вони безкоштовно обстежили дерева навколо церкви і обрізали ті гілки, які загрожували церкві і дзвіниці.
Ми розчистили і попиляли усі обрізані гілки та стовбури, прибравши подвір‘я церкви і територію давнього цвинтара навколо неї.
Ми плануємо уже найближчим часом підготувати ґонт, проваривши його, щоб захистити від гниття і біошкідників”, – розповіли у товаристві.
Фінансово відновлення святині можна підтримати пожертвою на карту ПриватБанку з позначкою: “На церкву в Кугаєві”.
4246001003624750
Принагідно усіх небайдужих закликають долучитися до порятунку церкви.
“Сьогодні всі наші зусилля скеровані на допомогу Українському Війську!
Бо зараз саме там, на фронті, наші Воїни захищають Україну із її Культурною Спадщиною! Допомога всієї громадськості скерована Армії.
Але ми мусимо, зобов‘язані пам‘ятати і про захист та збереження наших пам‘яток, нашої культурної спадщини. Ми зобов‘язані рятувати музейні колекції і вивозити їх на безпечні території. Зобов‘язані зберегти наші архіви, бібліотеки, пам’ятки архітектури. Зробити все, щоб в часі війни не втратити, не розгубити нашу культурну спадщину, нашу ідентичність і самобутність, наші корені!” – додали у товаристві.
Коментарі