НАЗК припиняє фінансування партії «Голос» через недостовірні дані у звітах

У звітах партії виявлено недостовірних відомостей на понад 4,72 млн грн.

27.06.2024
НАЗК припиняє фінансування партії «Голос» через недостовірні дані у звітах

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

«НАЗК виявило низку суттєвих порушень у звітах політичної партії «Голос» про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру (далі – звіт) за III – IV квартали 2020 року», – йдеться у повідомленні.

Інформується, що за два квартали 2020 року політична партія «Голос» внесла до звіту недостовірні відомості на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн, що є підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності партії.

За результатами аналізу звіту за третій квартал НАЗК встановило, що політична партія «Голос» оформила договори про надання послуг з ТОВ «Мейнтіс» на 1 млн грн. Серед таких послуг — усні консультації та роз’яснення з питань практичних аспектів застосування Виборчого кодексу України для представників партії, усні юридичні консультації з питань виборчого процесу для членів дільничих виборчих комісій на місцевих виборах, перевірка правильності заповнень документів для спостерігачів на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року тощо.

Проте, як виявилось, зазначене товариство не надавало партії цих послуг, що підтверджують, зокрема матеріали, отримані від органів державної влади (ДБР, Державної податкової служби України), інформаційних баз даних, а відтак інформація є недостовірною.

Водночас з двома фізичними особами-підприємцями політична партія уклала договори на 274 тис. грн, які містять недостовірні відомості.

У НАЗК зазначають, що документи містять інформацію про номери законопроєктів, які на момент укладання договорів ще не були зареєстровані у Верховній Раді.

«Ці порушення є підставою для зупинення державного фінансування статутної діяльності політичної партії до усунення причин виявленого порушення (наказ № 166/24 від 25.06.2024)», – наголошують в Нацагенстві.

Водночас у звіті за четвертий квартал 2020 року НАЗК було виявлено, що політична партія «Голос» знову оформила договори з ТОВ «Мейнтіс» на суму 1 млн грн.

Також Київська міська територіальна організація оформила договір для надання послуг на суму понад 2 млн 452 тис. 500 грн. При цьому також виявлено, що зазначене товариство не надавало партії послуг. Тож у звіті вказано недостовірні відомості на загальну суму понад 3 млн 452 тис. 500 грн.

Крім того, за даними Національного агентства, у звіті встановлено інші порушення та недоліки, які не пов’язані із недостовірністю відомостей.

«Тобто за два квартали 2020 року політична партія «Голос» внесла до звіту недостовірні відомості на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн. Це є підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності партії. НАЗК направило до Державного бюро розслідувань відповідні матеріали», – зазначили в пресслужбі агенства.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.