Начальник Львівської ОВА закликав громади області активніше підтримувати ЗСУ

На Львівщині з 73 громад лише одиниці виділяють кошти з бюджету на підтримку ЗСУ та стимулюють мобілізаційні процеси. Керівники громад повинні відповідальніше ставитися до допомоги українським військовим, а не розраховувати лише на волонтерів.

02.05.2024
Начальник Львівської ОВА закликав громади області активніше підтримувати ЗСУ

Про це під час форуму громад та волонтерів”Львівщина – для ЗСУ” сказав начальник Львівської ОВА Максим Козицький, повідомляє  Укрінформ.

“У Львівській області – 73 громади. Усі вони мають різний рівень фінансової спроможності. Зараз в країні гостро стоїть питання військової підтримки, тому керівники громад повинні розуміти, що на них також лежить велика відповідальність, адже не все можуть забезпечити волонтери”, – зазначив він.

Готуючись до форуму, волонтери звернулися до всіх територіальних громад Львівської області із запитом щодо стану фінансування та результату освоєння коштів, зокрема, яка частина коштів з бюджету громад скеровується на підтримку військовим.

“Чимала команда два тижні працювала з громадами, написали багато запитів, щоб зробити аналітику по Львівщині. Згідно з нашою аналітикою, у 2024 році лише 19 громад Львівщини затвердили програми із підтримки та стимулювання мобілізації. Лише 3,3% громад мають програми підтримки волонтерських організацій. 10 громад області затвердили фінансування більше 5% на закупівлю оборонної продукції. Волонтерська спільнота очікує ініціативу створення й розвитку оборонно-промислового комплексу на регіональному рівні. Відповідно до цього має бути сформовано стратегію підтримки волонтерських ініціатив, спрямовану на зміцнення нацбезпеки”, – сказав волонтер, керівник ГО “УСАМ “Нескорені” Олександр Лабецький.

“Більшість виробників за два роки повномасштабної війни перейшли зі спринту на марафон, і Львівщина стає серйозним хабом для українського ВПК. І ось що важливо: будь-яке нове виробництво – це завжди мультиплікація економічного ефекту для громади, де воно розташоване. Воно стимулює розвиток суміжних виробництв і сервісних компаній. Львівщина – зручний регіон з точки зору логістики і бізнес-клімату. Громади Львівщини, волонтерська спільнота, влада, мусять бути готові трансформувати підходи до роботи”, – зазначив керівник Львівського оборонного кластера Максим Плєхов.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.