На Тернопільщині зросли штрафи за незаконну вирубку новорічних дерев

В області тривають посилені заходи щодо попередження порушень при заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

07.12.2023
На Тернопільщині зросли штрафи за незаконну вирубку новорічних дерев

Про це повідомили у Природному заповіднику «Медобори».

З метою збереження хвойних насаджень природно-заповідного фонду від самовільних рубок у передсвятковий та передноворічний період у природному заповіднику “Медобори” створено рейдові бригади та розроблено графіки їх виїзду.

За незаконну рубку дерев хвойних порід у межах територій природно-заповідного фонду, розрахунки розміру завданої шкоди суттєво зросли.

«За незаконну порубку хвойного дерева до 10 см доведеться сплатити 8 621,46 грн. Крім того за самовільну рубку новорічного хвойного дерева: ялинки, сосни в природному заповіднику «Медобори» згідно ст. 246 ККУ передбачено кримінальну відповідальність», – розповіли у заповіднику.

За незаконну порубку дерев в межах населених пунктів передбачено адміністративну відповідальність та суми штрафів: на громадян до 510 грн, на посадових осіб до 850 грн.

Відповідно сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною – в межах населених пунктів за дерево діаметром пня: до 6 см – 800 грн; від 6,1 – 10 см – 1152 грн; від 10,1 до 14 см – 1500 грн.

«Наголошуємо, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до ст.65 КУпАП незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1 020 грн; на посадових осіб від 2 550 до 5 100 грн, а в захисних лісових насадженнях згідно ст.65¹ КУпАП сума штрафу становить: на громадян від 510 до 765 грн; на посадових осіб від 1 020 до 1 530 грн», – зазначили у заповіднику.

Також, за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна лісу, яка відповідно становить діаметром пня дерева: до 10 см – 758,76 грн; 10,1 – 18 см – 3432,48 грн.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.