На Тернопільщині знайшли рідкісний артефакт 17 століття

В одному з будинків ринкової площі міста Збараж на Тернопільщині виявили рідкісний артефакт XVII століття тюркського походження.

07.11.2023
На Тернопільщині знайшли рідкісний артефакт 17 століття

Про це повідомляє Успіх in UA.

“В одному з будинків південного периметру ринкової площі Збаража, який львівські архітектори віднесли до кін. XVI ст., було знайдено річ, що однозначно говорить про її тюркське походження. Кругла кістяна пластина на відполірованій лицевій стороні містить профільний портрет мужчини з вусами, в головному уборі типу “тюрбан”, яке однозначно нагадує ростове зображення з ілюстрації до статті про пашу Ібрагіма Шишмана-“Товстуна”, що захопив і спалив Збараж у 1675 р. а “замок висадив в повітря”, – відзначив дослідник Руслан Підставка.

За його словами, друзі-мистецтвознавці припускають, що мала би бути ще металева оправа до цієї декоративної прикраси, а її автор, без сумніву, був професійним і талановитим гравером.

“Конструктивні зауваженння археологів чи мистецтвознавців тільки вітатимуться. Дякую друзям за знахідку і консультації”, – наголосив дослідник.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.