На Львівщині зріс обсяг виробництва продукції рослинництва

Рослинництво залишається однією з основних галузей сільського господарства Львівської області.

26.07.2024
На Львівщині зріс обсяг виробництва продукції рослинництва

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, обсяг виробництва продукції рослинництва Львівської області у 2023 році зріс порівняно з 2015 роком у 2,1 раза і становить 35,4 млрд грн. Таке зростання відбулося через збільшення посівних площ та підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

Основними виробниками зерна, цукрових буряків, соняшнику, сої та ріпаку є аграрні підприємства, тоді як селянські господарства є основними виробниками картоплі, овочів та фруктів. У 2023 році всі категорії господарств виробили 1,8 млн тонн зерна, 1,8 млн тонн картоплі, 1 млн тонн цукрового буряка, 859 тис. тонн овочів та плодів і ягід – 146,5 тис. тонн.

У загальній структурі виробництва зернових і зернобобових та технічних культур переважають пшениця, ячмінь, соя та ріпак. Посіви технічних культур, таких як соняшник та соя, значно перевищують рекомендовані норми, що пояснюється зміною кон’юнктури зовнішнього ринку. Зокрема, посіви соняшнику та сої у порівнянні з 2015 роком зросли в 3 та 3,4 раза відповідно.

«Більшість підприємств області займаються виробництвом зернових і технічних культур, яке збільшується переважно під впливом зростання попиту на сировину на зовнішніх ринках. Виробництво овочевих та плодово-ягідних культур, в основному, забезпечується господарствами населення. Зокрема частка комерційного сектору у вирощувані овочів складає близько 5% від загального обсягу виробництва. Сільськогосподарські підприємства переважно вирощують салатні та зелені овочі. На теперішній час із зміною клімату та наявністю грантових програм для впровадження переробки, відкрилися додаткові можливості для вирощування овочевих культур відкритого та закритого ґрунту з метою їх імпортозаміщення, створення доданої вартості у виробничих процесах», — зазначила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

Традиційно важливе місце у структурі рослинницької продукції займає картопля та овочеві культури, які складають 32 % від загального обсягу. Львівщина входить до трійки лідерів України за обсягами виробництва картоплі та овочів. В області вирощують понад 30 видів овочевих культур, серед яких капуста, огірки, помідори, цибуля, столовий буряк та морква.

Селянські господарства залишаються основними виробниками плодів та ягід, забезпечуючи понад 80% плодово-ягідної продукції. В комерційному сегменті виробництвом плодів і ягід займаються близько 160 суб’єктів господарювання, які вирощують багаторічні насадження на площі 2 тис. га. У структурі насаджень переважають зерняткові та кісточкові культури, які займають 90% площ, ягідні культури становлять 5%, а решту займають горіхові сади та виноградники.

Більш детально з аналізом можна ознайомитись за посиланням.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.