На Львівщині знесли ще три радянські пам’ятники

Лише цього тижня Стрийська громада позбулась трьох радянських монументів.

30.06.2023
На Львівщині знесли ще три радянські пам’ятники
Пам'ятник в селі Кавсько

Як повідомляє Стрийська міська рада, сьогодні, 30 червня, демонтували радянський пам’ятник у селі Угерсько.

Пам’ятник в селі Угерсько

Вчора, 29 червня, демонтували пам’ятники у селах Лисятичі та Кавсько.

Пам’ятник в селі Лисятичі

Пам’ятник в селі Кавсько

“Нагадаємо, що в громаді залишилася ще одна бетонна споруда «радянської слави» у селі Семегинів. Там ще працює спеціальна комісія, яка винесе рішення про доцільність зносу, оскільки під пам’ятником є поховання”, – зазначили у повідомленні.

Окрім того, як зазначила пресслужба Львівської ОВА, ще три об’єкти демонтували у Львівському районі, а саме в полі між селами Шоломинь та Звенигород Давидівської громади, в с. Куровичі Глинянської громади та смт. Брюховичі Львівської громади. Загалом

«На кінець червня спільними зусиллями вже демонтовано 94 обʼєкти. Хочу зазначити, що багато громад запланувало проведення демонтажу на початок липня, тому невдовзі очікуємо на справжній памʼятникопад. Звертаю увагу на те, що в ході роботи ми постійно виявляємо нові обʼєкти, так на сьогодні ця кількість зросла до 259. Я прошу небайдужих громадян також активніше долучатися до цього процесу та повідомляти нам про обʼєкти які, можливо, не були нами виявлені. Ви можете залишати їх у своїх коментарях чи контактувати з нами. Хочу сьогодні також привітати Давидівську та Бісковицьку громади які доєдналися до Пустомитівської, Жовтанецької, Боринської та Стрілківської громад Львівщини, що повністю очистилися від радянського пропагандистського мотлоху!», – зазначив директор департаменту Юрій Горун.

Він додав, що у розрізі районів за останніми підрахунками у питаннях декомунізації лідирує Львівський район – 27 обʼєктів із 65 наявних.

«Хочу також повідомити, що в Мостиськах завершено роботи по ексгумації останків червоноармійців, енкаведистів та компартійних функціонерів, які знаходилися на кладовищі у центральній частині міста. Ексгумовані останки будуть перепоховані на міське кладовище по вулиці Галицькій. Роботи проводило КП ЛОР «Доля» на замовлення Мостиської міської ради, та за наявності відповідного дозволу наданого Міністерством культури та інформаційної політики. На місці, звільненому від маркерів тоталітарного режиму влада міста планує створити молодіжний громадський парковий простір «На валах», для проведення дозвілля мешканців та гостей міста», – поінформував Юрій Горун.

Варто також зазначити, що кожного тижня відбуваються виїзди представників обласної робочої групи з питань декомунізації в окремі громади, з метою координації роботи та роз’яснення старостам сіл і керівництву громад критеріїв за якими наявні на їх території об’єкти підлягають декомунізації та деколонізації. Члени групи роблять акцент на тому, що не лише пам’ятники воїнам радянської армії вважаються засобами пропаганди ворога, а і пам’ятники на яких є жінки та діти, матері і колгоспниці, адже вони є засобами пропаганди, впливу на нашу свідомість та звеличують окупаційну радянську армію, політику колективізації та експлуатації українського народу, а також часто супроводжуються лозунгами на висловами, що також є неприйнятними.

 

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.