На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме від геотермальної енергії землі

У с. Годині Мостиської громади ТзОВ «Тріосан Холдінг Україна» планує збудувати тепличний комплекс та геотермальну свердловину для забезпечення доступності продуктів овочівництва.

28.11.2023
На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме від геотермальної енергії землі

Як повідомляє пресслужба Львівської обласної ради, сума інвестицій – 68 млн євро. Будівництво мають намір розпочати в 2025 році.

«На 29,7 гектарах ТзОВ «Тріосан Холдинг Україна» має на меті вирощувати помідори, огірки, салат та перець. Опалювати теплицю будуть із допомогою геотермальної свердловини, яку збудують поруч на 4,5 га території.

Для місцевого населення це означає створення додатково щонайменше 180 нових робочих місць із конкурентною зарплатнею.

Сподіваюся, що такі проєкти будуть не єдиними, а послідовними, а наші партнери і надалі інвестуватимуть кошти для розвитку економіки. Зі свого боку ми готові підтримувати реалізацію інвестиційних проєктів на теренах Львівщини», – підкреслив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

За словами співзасновника «Тріосан Холдинг Україна» Юрія Ковальчука, цей проєкт є першим кроком впровадження геотермальної енергії на території країни, тому він має важливий потенціал для Львівської області.

«Геотермальна енергія – це відновлювальне, стійке та екологічно чисте джерело енергії, яке являє собою тепло землі, що знаходиться під земною поверхнею. Використання геотермальної енергії має велике значення у процесах опалення, охолодження та виробництва електроенергії», – пояснив Юрій Ковальчук.

За його словами, теплична галузь в Україні останні 15 років фактично не розвивалася через нестабільну ціну на газ.

«Застосування геотермальних ресурсів робить теплиці незалежними від газопостачання, а економія газу на рік сягатиме 8 млн кубометрів.

Подібні теплиці та свердловини компанія вже звела в Польщі та Словаччині», – зауважив Юрій Ковальчук.

Реалізація цього проєкту задекларована в меморандумі про співпрацю між Львівською обласною радою, Львівською ОВА та ТзОВ «Тріосан Холдінг Україна», який підписали 28 листопада.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.