На Львівщині за добу медики зафіксували рекордну кількість випадків інсульту

В області зростає кількість випадків інсульту.

16.11.2023
На Львівщині за добу медики зафіксували рекордну кількість випадків інсульту

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, про це розповіли у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У липні в області зафіксували 682 виклики на інсульт, в серпні – 748, у вересні – 751, у жовтні – 804 випадки. А у вівторок, 14 листопада, упродовж доби діагностували одразу 49 випадків – це, кажуть у службі, рекорд.

«Практично кожну зміну ми виїжджаємо до пацієнтів, в яких за симптомами є ознаки мозкового інсульту. Якщо колись вважалося, що це виключно старші люди та пацієнти з багатьма супутніми захворюваннями, то така картина не відповідає теперішньому часу. Інсульти значно «помолодшали». Впливає ситуація в країні, стан ментального здоров’я громадян», – зазначила лікарка з медицини невідкладних станів підстанції №3 Львова Зоряна Опалинська.

Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. Його ще називають судинною катастрофою.

Медичні працівники для визначення ознак інсульту використовують акронім МОЗОК, де:

М – МОВЛЕННЯ людини порушується, стає нерозбірливим

О – ОБЛИЧЧЯ асиметричне, людина не може усміхнутися

З – ЗАПАМОРОЧЕННЯ, що виникає раптово

О – ОЧІ, різко погіршується зір

К – КІНЦІВКИ не відчуваються, німіють, людина не може підняти руки чи ногу або одна рука, чи нога занадто слабка і не ворушиться.

Медики пояснюють, що попередити інсульт можна простим дієвими способами. Це контроль тиску, контроль цукру – якщо є діабет, контроль холестерину, систематичне відвідування сімейного лікаря, активний спосіб життя, відмова від куріння.

«Кожна людина має знати, як розпізнати інсульт. Вважаю, це має бути не тільки обов’язком медиків, а й обов’язком кожного середньостатистичного громадянина. Щоб вчасно зреагувати, спрацювати, не втратити це терапевтичне вікно – тоді велика ймовірність уникнути всього того, що так бояться від інсульту: тривалих паралічів й інвалідності», – пояснила лікарка.

Медики радять тим хто опинився поруч з людиною, симптоми в якої вказують на ознаки мозкового інсульту, своєю поведінкою не посилювати стрес, а спокійно допомагати та телефонувати на 103.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.