На Львівщині вшанували пам’ять польських бійців, які загинули у битві з більшовиками

Битва під Задвір’ям, тепер Золочівський район, відома як «Польські Термопіли», відбулася 17 серпня 1920 року.

21.08.2023
На Львівщині вшанували пам’ять польських бійців, які загинули у битві з більшовиками

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, батальйон із кількохсот польських добровольців, так званих львівських орлят, під командуванням капітана Болєслава Зайончковського, зупинив наступ більшовицьких сил Першої Кінної армії Сємьона Будьонного, і завадив наступу більшовиків на Львів. З 330 польських добровольців загинули 318. Частина з них поховані у братській могилі у Задвір’ї, інші – на військовому цвинтарі Орлят на Личакові.

Бій відбувся у межах тодішньої польсько-радянської війни (1919-1920 рр.), у якій Польська Республіка та Українська Народна Республіка протистояли радянській росії.

Сьогодні представники Польщі та України вшанували пам’ять загиблих добровольців біля кургану у селі Задвір’я, де тривала битва. Серед учасників заходу – заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін, Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, президент Польського товариства охорони військових могил у Львові Януш Баліцький, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та співробітництва Львівської ОВА Роман Шепеляк та інші.

Учасники заходу приєдналися до Святої Меси і поклали квіти до пам’ятника польським бійцям, що полягли у битві 1920 року. Також всі спільно виконали Гімн Республіки Польща та України.

Організувало захід Польське товариство охорони військових могил у Львові у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща у Львові.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.