На Львівщині відкрили навчально-практичний центр слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів

18 квітня на базі Турківського професійного ліцею відкрили інноваційний простір для виробничого навчання здобувачів освіти за професіями галузевого спрямування – автотранспорт.

19.04.2024
На Львівщині відкрили навчально-практичний центр слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, це вже 47 НПЦ, який запрацював в області.

Основне завдання центру: сприяння підвищенню професійної підготовки учнів, перепідготовка незайнятого населення, підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації учасників бойових дій, ВПО та членів їх сімей.

«У справі створення навчально-професійних центрів минулий рік для Львівщини був проривний, адже ми у цей напрям торік вклали 40 млн грн. І от сьогодні ми відкриваємо НПЦ у Турці, і тепер ми будемо вчити наших дітей професійним навичкам на сучасному обладнанні!», – зазначив заступник голови Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Також він наголосив: «Цього року ми продовжимо вкладати кошти у розвиток професійної освіти, бо якщо ми не створимо у цій сфері належних умов, не покажемо батькам і дітям наскільки наші освітньо-професійні центри сучасні на інноваційні, не покажемо відремонтовані гуртожитки, вмотивованих викладачів і майстрів виробничого навчання, а також зацікавлених роботодавців, то ми ризикуємо через 5-10 років не побачити в Україні сьогоднішніх школярів. А це вже питання національної безпеки, яке ігнорувати ми не маємо жодного права».

Зазначимо, що для НПЦ у Турці придбали повний спектр сучасного обладнання та інструментів.

«Нам вже провели екскурсію – показали нову техніку в Центрі, скоро почнемо навчання. Поки що працюємо на балансувальних верстатах. Нас навчають майстри виробничого навчання, мені дуже цікаво», – поділився враженнями Попель Михайло, учень 1 курсу за спеціальністю слюсар з ремонту транспортно-колісних засобів Турківського професійного ліцею.

На створення Центру на умовах співфінансування залучили 3896, 5 тис. грн, у тому числі: з обласного бюджету в межах Програми розвитку освіти Львівщини – 3396, 5 тис. грн, кошти Турківської ТГ – 500 тис. грн.

«Відкриття НПЦ на базі Турківського професійного ліцею – це чергове підтвердження того, що на Львівщині системно і послідовно, крок за кроком втілюється у життя гасло, яке супроводжує нас від початку війни: «Розвиток освіти – шлях до Перемоги!» Наше завдання – зробити все для того, щоб наші школярі, учні професійних закладів, студенти були найкращими. І тут хочу повторити слова видатного українського фізика-теоретика, громадського та політичного діяча Ігоря Юхновського: «Ми тільки тоді відбудемось як країна і з нами ніхто не захоче воювати, коли наші діти будуть розумніші за дітей наших сусідів». І без сучасної модерної системи освіти цього не відбудеться», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Також Олег Паска нагадав, що завдяки підтримці Львівської ОВА, а саме голови області Максима Козицького у розвиток професійно-технічної освіти на Львівщині за останні чотири роки вклали більше як 500 млн грн.

Довідково:

Цьогоріч відновили державну субвенцію на створення навчально-практичних центрів. Львівщина подала 14 заявок, станом на сьогодні маємо вісім переможців затверджених наказом Міністерства освіти і науки України. Найближчим часом має відбутися додатковий розподіл коштів і до цих закладів може додатися ще один. Фінансування здійснюється в рамках проєкту #100 майстерень.

Відтак на Львівщині на створення навчально практичних центрів планується залучити понад 80 млн грн. З них майже 55 млн грн – державна субвенція, 10 млн грн на умовах співфінансування виділяються з обласного бюджету в рамках Програми розвитку освіти Львівщини, ще 10 млн грн пообіцяла виділити Львівська міська рада.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.